letgo Türkiye kullanıcıları ayda 85 milyon mesaj gönderiyor

Türkiye’deki faaliyetlerine Ocak 2016’da başlayan ikinci el eşya alım satım platformu letgo, mobil uygulamasıyla 1.5 yılda kendi kategorisindeki en büyük pazaryeri oldu. letgo’dan yapılan açıklamaya göre aktif olarak 16.5 milyonun üzerinde ürünün satışta bulunduğu uygulamaya, her ay 4.2 milyon yeni ürün ekleniyor. letgo kullanıcı sayısı ise 20 milyona ulaştı.

Türkiye pazarında 1.5 yılda yüzde 680’lik bir büyümeye ulaşan letgo uygulaması ikinci el pazaryerleri arasında sektör liderliğine ulaştı. letgo, dünya genelinde 45 milyon indirilme sayısını aştığını ve platform üzerinden satımı gerçekleşen ürünlerin değerinin yaklaşık 23 milyar doları bulduğunu açıkladı.

E-ticaret sektöründe ikinci el alışverişi kolaylaştırdıklarına değinen letgo kurucu ortaklarından Alec Oxenford, “Tüketicilere çevrelerindekilerle alışveriş yapmanın yarattığı değeri göstererek, Türkiye ikinci el ekonomisinin büyümesine katkı sağlıyoruz” dedi.

Şirket, yayımladığı Türkiye raporunda alıcı ve satıcıların uygulama üzerinden aylık 85 milyon adede varan mesaj gönderdiklerini açıkladı.

letgo kullanıcı sayısı 20 milyonu buldu

Dünya genelindeki aylık aktif letgo kullanıcı sayısı 20 milyonu bulurken, uygulama Google ve Apple tarafından da Türkiye’de 2016 yılının en iyi uygulamaları arasında gösterilmişti.

iOS ve Android mobil uygulamaları olan letgo, 2015 yılında Alec Oxenford ve Jordi Castello tarafından kurulmuş, yine kurucu ortaklar arasında yer alan Enrique Linares ise hemen akabinde aralarına katılmıştı. Alec Oxenford aynı zamanda kısa sürede milyonlarca mobil cihaza yüklenen OLX’in de kurucusu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın