LG’den uzaktan erişilebilen, sesle kontrol edilebilen akıllı buzdolabı

LG Electronics (LG), Amazon Alexa Voice Service tarafından desteklenen Smart InstaView adlı yeni buzdolabını CES 2017‘de tanıttı. LG‘nin kendi webOS akıllı platformu tarafından desteklenen özelliklere sahip olan LG Smart InstaView buzdolabında, iki dokunuşla şeffaf hale gelen 29 inçlik bir dokunmatik LCD ekran bulunuyor.

Bu sayede kullanıcılar dolabın kapağını açmadan içindekileri anında görebiliyorlar. Ayrıca buzdolabında bulunan webOS platformu sayesinde Wi-Fi tabanlı birçok yeni özellik de kullanılabiliyor.

Buzdolabında bulunan Amazon Alexa sesli asistan servisi özelliği ise kullanıcılar için yemek tarifleri bulmak, müzik çalmak, Amazon‘dan alışveriş yapmak gibi akıllı kişisel asistan hizmetleri veriyor.

Yiyeceklerin son tüketim tarihi için anlık bildirim gönderiyor

6 binden fazla özelliği ile Alexa, aynı zamanda akıllı evleri kontrol etmek, mutfak aletlerinin zamanlayıcılarını ayarlamak ya da hava durumu bilgisi vermek gibi hizmetleri, ses komutları ile ulaşılabilir hale getiriyor.

LG Smart InstaView buzdolabında yer alan Akıllı Etiket menüsü, kullanıcılara hangi yiyeceklerin kullanılabilir olduğunu görmek için etiketler ve çıkartmalar eklenmesini ya da yiyeceklerin için son kullanma tarihlerini not etmek gibi olanaklar sağlıyor.

Bu sayede son tüketim tarihi gelen yiyecekler için bildirimlerde bulunabiliyor. Aynı zamanda buzdolabının ekranında görülebilen bir yapılacaklar listesi oluşturabiliyorlar.

Marketteyken dolabın içine bakılabiliyor

Buzdolabının içindeki 2 megapiksel çözünürlüklü panoramik ve süper geniş mercekli kamera, iç mekanların fotoğraflarını çeşitli açılardan çekip herhangi bir akıllı telefona kablosuz olarak aktarabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, alışverişteyken, dolapta ne olduğunu uzaktan kontrol edebiliyor.

Ürün ile ilgili olarak LG Electronics ve LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü Başkanı Song Dae-hyun, “Amazon’la birlikte çalışarak akıllı buzdolabımızın yeteneklerini daha da geliştiriyoruz” derken, Amazon Alexa Başkan Yardımcısı Mike George ise “Birçok aile için, mutfak evin en yoğun bölümlerinden biridir. Artık kullanıcılar yalnızca seslerini ve Alexa’yı kullanarak evlerinde çok daha rahat bir ortam yaratabiliyorlar” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın