16 yıllık Lig TV gitti, yerine beIN SPORTS geldi!

Ağustos 2016’da Katar merkezli beIN Media bünyesine geçen Digiturk’ün kanal adları ve logoları yenilendi. Digiturk kanal markalarını beIN çatısı altında toplanırken, Süper Lig futbol maçlarını yayınlayan Digiturk bünyesindeki Lig TV’nin yeni adı bEIN SPORTS oldu. Bundan sonra Lig TV beIN SPORTS adıyla yayına devam edecek.

İsim değişikliği kapsamında Lig TV 1, Lig TV 2, Lig TV 3 ve Lig TV 4’ün adları sırasıyla beIN SPORTS 1, beIN SPORTS 2, beIN SPORTS 3 ve beIN SPORTS 4 olarak değiştirildi.

“DIGITURK, beIN’le yenileniyor” başlığıyla duyurulan değişiklikler kapsamında ayrıca Lig TV’nin internet sitesi ligtv.com.tr de artık tr.beinsports.com adresine yönlendiriliyor. Lig TV’nin iOS, Android ve Windows platformlarındaki mobil uygulamalarının adı da “beIN SPORTS TR” olarak değiştirildi.

Digiturk kanallarının yenilenen yüzünü tanıtan beIN MEDIA GROUP Başkan Vekili ve Digiturk CEO’su Yousef  Al-Obaidly, “beIN Media Gorup’un en yeni üyesi olarak kanal markalarımızı ortak bir çizgide birleştiriyor; bu sinerjiden daha başarılı iş ve iletişim sonuçları elde edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Digiturk yeni kanal adları şunlar oldu

Digiturk’ün bugün resmi olarak duyurduğu yenilikler şöyle:

  • Digiturk, beIN Media Group’a katılmasının ardından kanal adları, logoları, stüdyoları ve kanal markalarını beIN çatısı altında topladı. Bu kapsamda; 16 yıldır futbolun adresi olan Lig TV yenilenen stüdyolarıyla bundan böyle beIN SPORTS adıyla yayın yapacak.
  • Stüdyolardaki kameraların sistematik kameralarla değiştirildiği yenileme kapsamında, maç analizlerine derinlik kazandıracak “Live Player” uygulaması ve maç öncesi kadro tanıtımlarında “Virtual Player” uygulaması devreye alındı.

  • Digiturk’teki dönüşüm kapsamında film ve dizi kanallarının isimlerini de yeniledi. beIN MOVIES adı altında ‘Premier’, ‘Stars’, ‘Action’, ‘Family’, ‘Festival’, ‘Comedy’, ‘Turk’  film kanalları yer alırken; beIN SERIES başlığı altında da ‘Vice’, ‘Comedy’, ‘Sci-fi’ ve ‘Drama’ kanalları yayın yapacak.
  • Belgesel kanalı İZ TV yayın hayatına beIN IZ olarak devam edecek. Home&Entertainment kanalı, beIN Home&Entertainment; Turkmax Gurme kanalı ise beIN GURME adıyla yayın yapacak.
  • Digiturk, tüm bu yenilikleri tüm kullanıcılarına duyurmak için 13 Ocak Cuma gecesinden başlayarak 16 Ocak Pazartesi günü sonuna kadar film, dizi, tüm Süper Lig ve Spor Extra paket içeriklerini tüm üyeleri için ücretsiz olarak sunacak.  

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın