Linkedin profilini güncelleyen IŞİD üyesinin hesabı bloklandı

Sosyal ağ Linkedin, terör örgütü IŞİD’in militanı olan Yeni Zelandalı “Muhammed Daniel”in hesabını blokladı. Eski adı “Mark John Taylor” olan ve IŞİD’e katıldıktan sonra ismini “Muhammed Daniel” olarak değiştiren militan, Linkedin’deki profilini güncelleyince, sosyal ağ tarafından hesabı askıya alındı.

Linkedin’de çalıştığı “kurumu”, “IŞİD” ve deneyimini “Eğitim Yönetimi Profesyoneli” (Education Management Professional) olarak güncelleyen 43 yaşındaki Muhammed Daniel, 2014 yılının Ekim ayından bu yana yaptığı işini ise “5-12 yaş arasındaki çocukları eğitmek” olarak özetledi.

Twitter’da da kendini ele vermişti

Dilbilgisi dersi verdiğini belirten IŞİD üyesi, güncellediği profiline “İslâm Devleti kalbinde yaşamak iyi bir deneyim. Diğer insanların da gelip bunu görmelerini teşvik ediyorum. Bombalar dışında burada hiçbir tehlike yok. Ailenizi getirmeniz için harika bir yer!” yazınca, hesabı Linkedin tarafından bloklandı.

Muhammed-Daniel-twitter

Attığı ‘tweet’lerde konumu paylaşmıştı

2014 yılında IŞİD’e katılarak Suriye’ye gittiği belirtilen Muhammed Daniel, Linkedin’in yanısıra kullandığı bir diğer sosyal ağ olan Twitter ile de gündeme gelmişti. 

Muhammed Daniel, geçen yılın başında üst üste attığı (sonradan silmiş) 45 tweet ile yanlışlıkla tam olarak bulunduğu yeri de bildirmişti.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın