Yeni Mac işletim sistemi OS X El Capitan ‪yarın geliyor

Apple, yeni Mac işletim sistemi OS X El Capitan’ı yarın kullanıcılarına sunacağını açıkladı.‪ Ücretsiz güncelleme olarak yayınlanacak OS X El Capitan’da yepyeni bir tasarım ve özellikler yer alıyor.

OS X El Capitan’da yer alan özelliklerin başında, pencere yönetimi konusundaki güncellemeler, yerleşik uygulamalar, ‘spotlight’ araması, uygulamaları açma, uygulamalar arasında geçiş yapma, PDF’leri açma, maillere erişme gibi aktivitelerde performans geliştirmeleri yapılıyor.

Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, “El Capitan, Mac deneyimini rafine ediyor ve büyük farklar yaratan çok sayıda küçük yolla performansı artırıyor. OS X beta programımızın ardından aldığımız geri bildirim inanılmaz olumluydu. Müşterilerimizin El Capitan ile Mac’lerini daha da fazla seveceklerini düşünüyoruz” dedi.

El Capitan nasıl indirilecek?

Gelelim en önemli sorulara. El Capitan  nasıl ve hangi Mac’lere yüklenir? El Capitan’ı indirebilmek için Mac’inizin uygulamalar çubuğundaki App Store logosuna basın. App Store seçeneğinin üst kısmında yer alan ‘Güncellemeler’ sekmesine açın. Burada yer alacak El Capitan’ı yükle tuşuna basarak Mac’inize yeni işletim sistemini yükleyebilirsiniz.

Apple’dan paylaşılan bilgilere göre yeni işletim sistemi 2009’da üretilen Mac’ler ve daha yeni modellerinin yanı sıra 2007 ve 2008’de üretilen bazı modelleri destekliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın