Markafoni kapanıyor!

Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü Markafoni kapanıyor. E-ticaret sitesinin yönetimi tarafından çalışanlara gönderilen ve Markafoni‘nin internet sayfasında yayınlanan son dakika duyurusuna göre şirket 30 Haziran 2017 tarihinde Türkiye’deki faaliyetlerine son verecek. www.markafoni.com adresi üzerinden hizmet veren şirket, bu tarihten sonra satış işlemlerini tamamen durduracak.

Bu ay içinde ürün satışına devam edecek olan şirketten yapılan açıklamada,  kullanıcılara teşekkür edilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Kurulmuş olduğumuz 2008 yılından itibaren bize göstermiş olduğumuz destek ve güven için hepinize teşekkür ederiz. 30 haziran 2017 tarihine kadar satına alacağınız ürünlere ilişkin sevkiyatlarımız devam etmektedir. Henüz sevk edilmemiş siparişleriniz ve iadeleriniz ile ilgili mevzuata uygun olarak standart işleyişimiz çerçevesinde çalışmalara devam edilecektir.

Siparişleriniz ve iadelerinizin takibi ile ilgili işlemlerinizi web sitemizin “siparişlerim” sayfasından yapabilir, her türlü soru, öneri ve görüşlerinizi info@markafoni.com adresine mail atarak iletebilirsiniz.

Sevgilerimizle

Markafoni ekibi”

2008 yılında kurulan Markafoni kapanıyor

2008 yılında Türkiye’nin ilk özel online alışveriş kulübü olarak açılan Markafoni, özellikle giyim alanında önde gelen online alışveriş siteleri arasındaydı.

Markafoni, 2014 yılında 129 ülkede faaliyet gösteren Naspers Grubu’nun sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV bünyesine dahil olmuştu. 2015 yılının sonunda Alman Otto Grubu’nun Türkiye’deki girişimi  olarak faaliyet gösteren bir diğer indirim temelli online alıveriş sitesi  Limango da Türkiye’den çıkma kararı almıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın