Microsoft’un sesli asistanı Cortana artık Android’te!

Microsoft sesli asistan servisi Cortana’yı iOS ve Android işletim sistemlerinde yayınlayacağını duyurmuştu. Şirket, bunun ilk adımı olarak da Android işletim sistemli akıllı cihazlar için Cortana’yı bugün kullanıcılara sundu.

Test sürümüyle Android kullanıcılarına sunulan Cortana, şu anda Google Play’den indirilebiliyor. Bunun için yapılması gereken ise Microsoft’un paylaştığı linke tıklamak ve beta sürümünü Google Play’den indirmek.

microsoft-cortana-android-2

Bundan sonra Android işletim sistemli tüm akıllı cihazlara Cortana indirilebiliyor ve kullanılmaya başlanabiliyor. Kullanıcıların Android cihazlarında Cortana’yı kullanabilmesi için sadece test (beta) sürümü olduğuna dair onay vermesi gerekiyor. Bundan sonra uygulama direkt olarak indirilebiliyor.

Cortana, kullanıcıların akıllı cihazlarını sesli olarak kontrol edebilmesini sağlıyor. Cortana’nın en çok dikkat çeken özelliği ise kullanıcılara önerilerde bulunması.

Ancak Cortana ne yazık ki şu anda Türkçe’yi desteklemiyor. Bu yüzden Cortana ile İngilizce anlaşmanız gerekiyor. Önümüzdeki dönemlerde Cortana’nın Türkçe sürümünün de çıkması bekleniyor.

Cortana’yı kullanmak için Microsoft ekibinin paylaştığı linki kullanabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın