‘Dünyanın en ucuz akıllı telefonu’ 29 dolara satışa çıkıyor

Microsoft, dünyanın en ucuz akıllı telefonunu tanıttı. 2013 yılında Nokia’yı 7.1 milyar dolara satın alan Microsoft’un duyurduğu Nokia 215 modelinin fiyatı sadece 29 dolar.  Şirketin “İnternete bağlanabilen en uygun fiyatlı telefon” olarak duyurduğu çift SIM kart destekli Nokia 215, Opera Mini tarayıcı, Bing arama motoru, MSN hava durumu, Twitter, Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları yüklü olarak sunuluyor.

320 x 240 piksel çözünürlüğünde 2.4 inçlik ekranı olan ve Bluetooth 3.0 teknolojisini destekleyen Nokia 215’te 0.3 MP’lik kamera da bulunuyor. Temel seviyedeki bir akıllı teelfon için oldukça iddalı bir pil ömrü ile gelen telefonun şarjı, 29 günlük bekleme süresine sahip.

Türkiye’ye gelmesi zor çünkü…

Nokia-215_Dual-SIM_group

 

 

Yeşil, siyah ve beyaz renk seçenekleri olan Nokia 215, bu yılın ilk çeyreğinde Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu pazarlarında satışa sunulacak. Mobil internetle tanışmamış olan 1 milyar insanı hedefleyen telefon, ABD pazarında ise satışa sunulmayacak.

Nokia 215’in satışa çıkacağı pazarlar arasında her ne kadar Türkiye’nin de yeraldığı coğrafya bulunsa da, 29 dolarlık bu telefon, vergiler nedeniyle en düşük 100 dolara mal olacak. Bu nedenle Nokia 215 ile Türk tüketicileri ya tanışamayacak, ya da tanıştıkları “en ucuz” telefon olamayacak. Nitekim Nokia’nın geçtiğimiz yıllarda çıkardığı dünyanın en ucuz telefonu ünvanını kazanan 20 dolarlık Nokia 105, Türk tüketicilerine 180 TL’den başlayan fiyatlarla  ulaşabilmişti.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın