Microsoft Türkiye ve Finansbank, KOBİ’leri ‘tablet’ ile toplayacak

Microsoft Türkiye ve Finansbank, bankacılık sektörüne yönelik olarak Windows tabanlı olarak geliştirilen mobil müşteri ilişkileri yönetimi  (CRM) uygulaması Basebook’u “KOBİ TABLET” adıyla hayata geçirdi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun birlikte düzenlediği toplantıyla tanıtılan Basebook uygulaması, bankanın saha çalışanlarına müşteri bilgilerini 500 farklı parametre desteğiyle sunuyor.

Microsoft’un dünyada kullanılan CRM odaklı ilk Core Finans Uygulaması olan “KOBİ TABLET” içinde yer alan Basemap modülü, Finansbank’ın saha çalışanlarına mevcut ve potansiyel tüm şirketlerin konumlarını harita üzerinden görüntülenmesini sağlıyor. Core Finans Mobile uygulaması, saha çalışanlarına şubeleri, konumları veya seçecekleri herhangi bir bölge çevresinde aktif, pasif ve potansiyel müşterileri anlık olarak görebilme imkanı veriyor.

‘Büyük veri, bankalar için 308 milyar dolarlık pazar’

Windows tablet kullanan kurumların üretkenlik seviyelerinin yüzde 46, satışlarının ise yüzde 44 arttığını ve gelecek yıl büyük kurumsal segmentte her 4 tabletten 3’ünün Windows tablet olacağının ön görüldüğünü ifade eden Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, şöyle konuştu:

“Bankalar, çok kanallı deneyim, interaktif ara yüz bağlantıları, artırılmış gerçeklik (AR)mobil ve sosyal medya uygulamalarını yaygınlaştırarak yıllık gelir artış oranını ikiye katlarken masraflarını yüzde 20 ya da daha fazla oranda azaltma fırsatı yakalıyor. Global araştırma şirketi IDC’nin öngörülerine göre, büyük veriyi doğru analiz eden bankaları, önümüzdeki 4 sene içerisinde 308 milyar dolar değerinde bir potansiyel pazar bekliyor. Bu da teknolojiye yatırım yapan bankaların sektörde açık ara rekabet avantajı elde edeceğini gösteriyor. Biz de Microsoft olarak “Finansbank’ın ‘Herkese bir Finansçı lazım’ sloganını aldık ve ‘Her finansçıya da bir tablet lazım’ dedik.

4 ay içinde tüm şubelerde kullanılacak

Uygulamanın 14 pilot şubede hayata geçirildiği söyleyen Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu ise “KOBİ Tablet ile standart şubelerin ortalama elde ettiği yeni müşteri sayısını 5 katı artırdık. Uygulamayı, bu ayın sonunda 180 şubeye, bu yılın haziran ayında ise Türkiye’deki toplam 658 şubemizde aktif hale getirmek” dedi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın