Microsoft, takvim uygulaması Sunrise’ı satın aldı

Windows 10 işletim sistemiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Microsoft, takvim uygulaması Sunrise’ı satın aldı. Techcrunch’ta yer alan habere göre Microsoft’un Sunrise’a ödediği miktar ise 100 milyon dolar olarak ifade ediliyor.

Sunrise, son dönemlerdeki başarısıyla adından sık sık söz ettiren bir takvim uygulaması. Bulut tabanlı olarak çalışan Sunrise, akıllı telefon, tablet ve Mac olmak üzere hemen hemen tüm platformlarda yer alıyor. Uygulama, Google, Exchange ve Facebook’taki takvimlerle eşleştirilebiliyor. Ancak Sunrise’ın en büyük özelliği ise kullanıcıların platform bağımsız olarak takvimlerini kullanabilmesi. Örneğin, Mac üzerinden takvime işaretlenen bir plan, aynı anda akıllı telefon uygulamasındaki takvime de işaretleniyor. 2012’de hayata geçirilen Sunrise’ın şu ana kadar birçok farklı fon ve yatırımcıdan 8.2 milyon dolar yatırım aldığını da belirtelim.

sunrise

Uygulamayı kapatmayacak

Paylaşılan bilgilere göre Microsoft, Sunrise uygulamasını diğer platformlara kapatmayacak. Bunun en büyük sebebi ise Microsoft’un mobil uygulama konusunda iddiasını arttırması bulunuyor. Daha önce 300 milyon dolara Acompli adındaki girişimi satın alan Microsoft, bu uygulamayı kapatmak yerine tüm platformlarda kullanılmasını sağlamıştı.

Bunun yanı sıra Sunrise’ın özellikle Office programları açısından yararlı olacağını düşünüyoruz. Bulut tabanlı olarak çalışabilen her iki sistem sayesinde kullanıcılar, takvim uygulamasını iş hayatına uyumlu hale getirebilecek.

Sunrise indirmek için buraya tıklayın.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın