Microsoft Türkiye’nin Açık Akademi Yaz Okulu başladı

Her yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 100 öğrencinin katılımı ile Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz Okulu başladı. Microsoft Türkiye, 28 Ağustos’a kadar sürecek olan Yaz Okulu’nda katılımcılara verilen bulut teknolojilerinden uygulama geliştirmeye kadar teknik eğitimlerin yanısıra, gençleri farklı sektörlerin liderleriyle tanışma fırsatı da veriliyor.

Açık Akademi bünyesindeki sanal sınıflar üzerinden ücretsiz olarak oyun geliştirme, web sitesi tasarlama ve temel programlama dillerinin yanısıra Windows, web , masaüstü, Windows Phone ve Azure için uygulama geliştirme, eğitimleri sunuluyor.

İnternetten canlı yayınlanıyor

Yaz Okulu eğitimleri www.acikakademi.com/canliyayin üzerinden de her gün canlı olarak izlenebiliyor. İnternet sitesi üzerinden soru da sorabilen öğrenciler, program sonunda projelerini Microsoft Türkiye’nin yanı sıra bilişim dünyasındaki önemli firmalara sunma imkânı da bulacak.

Geçen sene internet üzerinden 40 binin üzerinde öğrenciye erişen Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz Okulu’nu bu yıl daha çok kişinin takip etmesi bekleniyor. Açık Akademi’nin eğitimlerini takip etmek için buradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın