Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, İngiltere’ye atandı

Şubat 2010’dan bu yana Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tamer Özmen, 5 yıllık performansının ardından Microsoft Services İngiltere Genel Müdürlüğüne atandı. 2010-2015 yılları arasında Microsoft Türkiye’nin yılda ortalama yüzde 23 büyümesini sağlayan Özmen, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Microsoft’un ABD’den sonra ikinci en büyük pazarı olan İngiltere’de, Microsoft UK Services yapılanmasının başına geçecek.

Özmen, Microsoft İngiltere bünyesinde yenilikçi teknolojiler ve çözümlerden sorumlu 550 kişilik bir beyin takımını yönetecek. Microsoft’un “Önce Bulut, Önce Mobil” stratejisi içerisinde 191 ülkede, 46 dilde kurumlara hizmet veren Microsoft Services aynı zamanda yazılım şirketlerine global pazarda ticari ve teknik destek sağlıyor.

3 kez ‘Yılın Ülkesi’ kupasını kaldırdı

YilinUlkesi

Tamer Özmen’in görev yaptığı 5 yıl içerisinde Microsoft Türkiye, Microsoft’tan 3 kere “Yılın Ülkesi” kupasını kazanırken, bu süre zarfında Microsoft’un Türkiye’deki pazar payı da yüzde 40’a yükseldi. Bu dönemde Microsoft Türkiye, ayrıca üst üste 2 sene Great Place to Work Enstitüsü tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde birinci oldu.

11 bini aşkın iş ortağı ile birlikte Microsoft Türkiye takımı olarak başarılı bir 5 yıl geçirdiklerini ifade eden Tamer Özmen, yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi:

“5 yıl içinde bilişim sektörü bulut ve mobil ile bir evrim yaşadı. Bugün artık bambaşka bir bilişim sektörü var. Önümüzdeki dönemde bir yandan burada üstlendiğim yönetim kurulu üyeliği görevlerim dolayısıyla düzenli olarak Türkiye’ye geleceğim; diğer yandan ise İngiltere ve Türkiye bilişim sektörleri arasında bir köprü misyonu üstleneceğim. 120 milyar dolarlık İngiltere bilişim pazarı Türk yazılım ve teknoloji şirketleri için önemli fırsatlar barındırıyor. Bu bağlamda, Türk şirketlerini İngiltere pazarına taşımak en büyük hedeflerimden biri olacak.”

Görevi, Çağlayan Arkan’dan devralmıştı

Tamer Özmen, 2003-2009 yılları arasında Microsoft Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yapan Çağlayan Arkan‘ın Microsoft’un ABD Redmond’taki merkezine transfer olmasının ardından, Şubat 2010 tarihi itibariyle Türkiye’deki görevine başlamıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın