Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz Okulu’ndan çıkan 5 uygulamaya ödül

Her yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 100 öğrencinin katılımı ile Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz Okulu 28 Ağustos’ta sona erdi. Ağırlıklı olarak üniversitelerin birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine eğitim veren yaz okulunda, öğrencilere bulut teknolojilerinden uygulama geliştirmeye kadar teknik eğitimler verildi.

3 – 28 Ağustos 2015 tarihleri arasında Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirilen ve aynı zamanda www.acikakademi.com/canliyayin adresi üzerinden naklen yayınlanan eğitimler, internet üzerinden yaklaşık 56 bin kişiye ulaştı.

MicrosoftYazOkulu2

Teknik eğitimin yanısıra gelecekte başarılı işler kurabilmeleri amacıyla pazarlama, iş geliştirme, satış gibi konularda da dersler alan öğrenciler program sonunda Microsoft Türkiye yöneticileri, sektör liderleri ve gazetecilerden oluşan jüriye projelerini sunma fırsatı buldu. 

TeknoYO! Editörü Necdet Çalışkan’ın da yer aldığı jürinin değerlendirmesi sonucu yarışmada dereceye giren 5 başarılı uygulamaya ödülleri verildi.

‘Gevrek’ birinci, ‘Benzinci’ ikinci oldu

Bir oyun uygulaması olan GEVREK projesi ile birincilik kazanan Mehmet Reha Bayar, Lenovo Yoga 13 kazanırken; BENZİNCİ isimli uygulama ile ikinci olan Onur Çelik, Dell Venue 8; yemek tarifi uygulaması olan CULINARS ile üçüncü olan Egemen Güray, Acer Iconia W3, RESİMLER VE GERÇEKLER uygulaması ile dördüncü olan Seda Önder, Nokia Lumia 820 ve son olarak robot projesi MSCAR ile Emre Bektaş beşincilik elde ederek Nokia Lumia 720’nin sahibi oldu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın