Mobil sipariş ve ödeme çözümü PayPad Go tanıtıldı

Girişimci Veysel Berk tarafından geliştirilen bulut tabanlı yeni nesil mobil ödeme ve satış sistemi PayPad’in perakendecilik çözümü PayPad Go kullanıma sunuldu. Yapay zeka destekli PayPad Go’nun tanıtımında konuşan Berk, “Global olarak 28 trilyon dolar olan toplam perakende satışlarının sadece yüzde 9’u e-ticaret üzerinden geliyor. Bu bize, perakende sektöründe inanılmaz bir ticari potansiyelin olduğunu gösteriyor” dedi.

Verilen bilgiye göre Mayıs 2016’da lansmanı yapılan PayPad, şu anda 12 AVM ve 40 işletmede kullanılıyor. Mobil ödeme sistemi PayPad’in üzerinden geçen ödeme tutarı da son 1 yıl içerisinde 40 milyon TL’yi geçmiş.

Aynı zamanda Çaycı Cafe’lerin de girişimcisi olan Veysel Berk, mobil uygulama üzerinden çalışan PayPad Go için şunları söylüyor: “Müşteriler, yemek yedikten sonra hesabı istediğinde, ödeme yapmak için garsonun getirmesini beklemek istemiyor. Sipariş öncesi de beklemeyi istemiyor.”

PayPad Go, müşterilerin sırada beklemelerine gerek kalmadan  istedikleri yer ve zamanda sipariş verebilmesini sağlayan mobil sipariş verme ve ödeme yapma sistemi olarak adlandırılıyor.

PayPad Go nasıl çalışıyor?

PayPad Go’nun temel özellikleri arasında şunlar öne çıkıyor:

* Bankalarla yapılan iş birlikleri doğrultusunda, kart bilgilerinin sisteme bir kere girilmesi ile kartsız da alışveriş yapılabiliyor.

* Hesabı ödeme yapacak kişi sayısına göre otomatik olarak bölen PayPad Go fişlerin üzerine hesabın nasıl paylaşılabileceğini yazıyor. Hesabı bölen “Akıllı Fişler”  bahşişi de hesaplıyor. Müşteriler her fişin üzerinde yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 20 oranlarında bahşiş miktarlarını görebiliyor.

* PayPad Go’nun kurumlara sunduğu çözümler arasında ise; anlık satış raporlarını takip etme, ürün ve fiyat güncellemeleri yapma, bulut üzerinden diğer şubelere tek tuşla bilgi gönderme, anlık kampanya oluşturup diğer mağaza ve şubelere gönderme, satış ve stok bilgilerini anlık olarak ERP’lere aktarma gibi özellikler bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın