‘Moto Mod’ları ile ihtiyaca göre tasarlanabilen Moto Z Türkiye’de

Lenovo çatısı altındaki Motorola’nın yeni akıllı telefon modelleri Moto Z ve Moto Z Play Türkiye’de satışa sunuldu. Moto Z’de bulunan Lenovo’nun geliştirdiği Moto Mod’lar kullanıcılarına kendi telefonlarını ihtiyaçlarına göre tasarlama ve kullanma imkanı sunuyor. Ürünün tanıtım toplantısında verilen bilgiye göre Moto Z Türkiye fiyatı 2499 TL oldu.

‘Tek tık’ ile ana gövde ile birleşen Moto Z akıllı telefon modları şimdiki ve gelecekteki tüm Moto Z ürünleriyle uyumlu olarak tasarlanmış. Moto Mod‘ları sayesinde Moto Z, bir projektöre, JBL SoundBoost Hoparlör modu ile müzik setine, Hasselblad True Zoom ile profesyonel bir fotoğraf makinesine dönüştürülebiliyor. Telefona “Ek Batarya Modu” da eklenebiliyor.

‘Moto Z ile Motorola yeniden doğdu’

lenovo_akilli_telefon_kategorisi_u%cc%88lke_mu%cc%88du%cc%88ru%cc%88_hakan_so%cc%88kmen-1Moto Z’nin Türkiye lansmanında konuşan Lenovo Türkiye Akıllı Telefon Kategorisi Ülke Müdürü Hakan Sökmen, “Motorola yeniden doğdu. Moto, Lenovo’dan aldığı güçle akıllı telefon piyasasındaki taşları yerinden oynatacak ve yeni bir devir açacak” dedi.

Türkiye’de akıllı telefon pazarının yıllık 12 milyon adet ve 6 milyar dolarlık bir değere ulaştığını belirten Sökmen, “Lenovo, Ocak – Eylül 2015 ve 2016 kıyaslamasında toplam zincir mağazalar kanalında hem adetsel hem de cirosal olarak yüzde 402 ile en fazla büyüyen marka oldu. Şu an Türkiye’nin teknoloji marketlerinde en çok satılan 3. markası durumundayız” diye konuştu.

Toplantıda Moto Z ailesi ve Moto Mod’lar hakkında bilgi veren Lenovo Ürün Geliştirme Direktörü Christoph Janeba ise “Lenovo tarafından geliştirilen Moto, modları sayesinde size istediğiniz telefonu tasarlama imkanı tanıyor. Moto Z Türkiye’ye dünyanın en ince telefonu olarak geliyor” dedi.1480416046_moto_z__4_

Satış fiyatı 2499 TL

Askeri uçaklarda kullanılan alüminyum ile paslanmaz çelik kullanılarak üretilen yeni Moto Z, 5.2 mm incelik ve 5.5 inç Quad HD AMOLED ekranı ile dünyanın en ince akıllı telefonu. Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB veya 64 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelen Moto Z’nin 2 TB’ye kadar microSD desteği de bulunuyor.

13 MP’lik arka ve 5 MP’lik ön kamerası bulunan telefon, 30 saate kadar pil ömrü sunuyor ve 15 dakikada 8 saate kadar pil ömrü elde edilebiliyor.  Moto Z Play ise 50 saatlik pil ömrü ile Moto ailesinin bataryası en uzun süre dayanan üyesi.

15 dakikalık şarj ile 9 saat pil ömrü sunan Moto Z Play, lazer fokuslu 16 MP kamera barındırıyor. Moto Z Türkiye satış fiyatı 2499 TL olarak açıklanırken, Moto Z Play ise 1999 TL’den satışa sunulacak.

Moto Mod’lar ve fiyatları

moto-z-moto-modMoto Mod’ları sayesinde Moto Z cihazı, ihtiyaca göre yeniden tasarlanabiliyor. Bundan sonra çıkacak tüm Moto ürünlerinde de kullanılabilecek olan ‘Moto Mod’lar ve açıklanan perakende satış fiyatları ise şöyle:

Insta-Share Projektör 899 TL

Hasselblad True Zoom 799 TL

JBL SoundBoost Hoparlör 399 TL 

Incipio offGRID Ek Batarya 299 TL

Aksesuar Kapaklar 49 TL


Yorumlar

yorum

2 comments

  1. Cemal

    Mod ucuzlamasa satmaz telefon .aynı özellikte bir çok ucuz telefon var zaten modülde bi teflon parası vereceksem napayım böle telefonu

  2. adem

    modları geçtim telefon fiyatı bile pahalı anca bütün modlar dahil ederi 2.500 olursa belki satar son olarak bunlarında arkasında durmazlar vibe shot şahidi

Bir Cevap Yazın