Dünyanın en büyük internet TV platformu Netflix artık Türkiye’de

İnternet üzerinden film ve dizi izleme hizmeti sunan Netflix, Türkiye’de de kullanıma açılıyor. Netflix CEO’su Reed Hastings’in CES 2016’da müjdesini verdiği gelişmeye göre şirket aralarında Türkiye’nin de olduğu 130 yeni ülkede daha hizmet vermeye başlayacak.

Halihazırda 60 ülkede faaliyette olan Netflix’in bu atağı ile hizmet verdiği ülke sayısı da 190’a ulaşmış olacak. 2014 yılını 5.5 milyar dolarlık gelir ve 267 milyon dolarlık net kar ile kapatan Netflix’in dünya genelindeki abone sayısı ise 2015 yılı itibariyle 69 milyona ulaşmış durumda.

1997 yılında ABD’de kurulan online medya içerik sağlayıcısı Netflix’e üye olanlar ilk ay ücret ödemeyecek. Netflix’in Türkiye’yi de kapsayan abonelik “Temel”, “Standart” ve “Premium” paketten oluşuyor.

İşte Netflix’in Türkiye fiyatları

netflix-fiyat

Tek cihaz üzerinden Netlix servislerine ulaşma olanağı sunan Temel Paket’in aylık abonelik fiyatı 7.99 Euro (26.99 TL), 2 farklı cihazdan HD içeriğe erişim imkanı bulunan “Standart Paket” aylık 9.99 Euro’ya (33.99 TL) ve 4 farklı cihazdan Ultra HD içerik sunan “Premium Paket” ise aylık 11.99 Euro’dan (40.99 TL) satılıyor. Kredi kartı veya PayPal hesabı ile abone olunabilen Netflix’i kullanmaya başlamak için buradan hesap oluşturabilirsiniz.

Türkçe altyazı desteği de sunulacak

netflix-cihazlar

Netflix’e, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların yanısıra akıllı televizyon, PlayStation, Xbox, Apple TV, Chromecast ve Blueray oynatıcıları için geliştirilen uygulamalarıyla da erişmek mümkün. Netflix’i hangi cihazınızdan nasıl izleyebileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz. 

Türkiye’deki kullanıcıların en çok merak ettiği konu olan altyazı konusunda ise Netflix’in önümüzdeki haftalarda “Türkçe altyazı” desteğini sunmaya başlaması bekleniyor. Anlaşılan Netflix’in Türkiye’de kullanıma açılmasıyla, Tivibu, Digiturk Play, D-Smart BLU ve Turkcell TV+ gibi güçlü yerel oyuncuların yer aldığı Türkiye internet TV yayıncılığı pazarı da oldukça hareketlenecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın