Netflix Türkiye’de hangi film ve diziler var? Hangileri yok?

Bu ayın başında Türkiye dahil 130 yeni ülkede kullanıma açılan dünyanın en büyük internet televizyonu Netflix’in hizmet verdiği ülke sayısı 190’ı buldu. Ancak coğrafi içerik kısıtlaması nedeniyle Türkiye’deki kullanıcılar, Netflix bünyesinde bulunan tüm içeriklerin ancak yüzde 5’ine erişebiliyor. Netflix’in içerik kütüphanesinde 14 binden fazla TV dizisi ve filmi bulunurken, Türkiye’den abone olan kullanıcıların erişebildiği toplam içerik sayısı ise şimdilik 701 ile sınırlı.

Netflix’teki medya içeriklerini arama servisi sunan Filmefy’ın 25 Ocak 2016 tarihli verilerine göre Türkiye’deki Netflix abonelerine sunulan bu 701 içeriğin 509’u film, 192’si ise TV dizilerinden oluşuyor. ABD’deki Netflix kullanıcıları ise 5 bin 500’den fazla içeriğe erişebiliyor.

Kısıtlamaları aşmanın yolları var ama…

netflix-cografi-kisitlama

Netflix ve Hulu gibi yayıncılık platformlarının coğrafi kısıtlamalarına yönelik olarak DNS hizmetleri sunan UnoTelly’nin konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında da Netflix içeriklerinin tüm bölgelerde aynı olmadığına dikkat çekiliyor.

Ancak Netflix’in internet üzerinden sunduğu servislere DNS, sanal özel ağlar (VPN) veya Proxy ile bağlanan kullanıcıları tespit edip, aboneliklerini kısıtlamaya yönelik yeni bir teknolojiyi devreye aldığını da hatırlatalım.

Abone olmadan bu listeye göz atın

netflix-tvTürkiye’de tek cihaz üzerinden Netlix servislerine ulaşma olanağı sunan “Temel Paket”in aylık abonelik fiyatı 26.99 TL, 2 farklı cihazdan HD içeriğe erişim imkanı bulunan “Standart Paket” aylık 33.99 TL ve 4 farklı cihazdan Ultra HD içerik sunan “Premium Paket” ise aylık  40.99 TL‘den satılıyor.

Filmefy tarafından hazırlanan ve günlük olarak güncellenen Netflix’in Türkiye’deki kullanıcılarına sunduğu tüm içeriklerin listesine buradan erişebilirsiniz. Netflix’e abone olmadan önce bu listeye göz atmanızda fayda var.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. nurettin gezer

    hele bir tanıyalım tanımadan hemen para para para ne seyrdeceğimizi anlamadan ücret ücret

Bir Cevap Yazın