Nintendo Switch 3 Mart’ta 299 dolara satışa çıkıyor

Nintendo yeni oyun konsolu Nintendo Switch’in çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. Dönüştürülebilir ve taşınabilir özelliği ile öne çıkan Nintendo Switch fiyatı 299 dolardan başlayacak.

Televizyon erkanına bağlanabildiği gibi el konsolu olarak da kullanılabilen ‘tak-çalıştır’ oyun konsolu, 3 Mart 2017’de satışa sunulacak.

Nintendo Switch, ev konsolu ve taşınabilir mobil konsol kavramlarını tek cihazda birleştiriyor. Nintendo Switch oyun sistemi özel ‘dock’u sayesinde TV’ye başlanabiliyor, ‘dock’undan çıkarıldığında ise sistem taşınabilir moda geçiyor.

Hareket algılayıcı kameralı Joy-Con kontrol cihazı

1280 × 720 piksel çözünürlüğünde 6.2 inçlik ekranı olan Nintendo Switch’te  32 GB dahili depolama alanı (microSDXC kart girişi de mevcut) ve şarj için USB Type-C bağlantısı bulunuyor.  Konsolun Joy-Con adlı kontrol cihazında hareket algılayıcı kamera da yer alıyor.

Nintendo’nun yeni konsolu şu bileşenlerden oluşuyor: Switch tablet, Joy-Con kontrol cihazı, TV’ye bağlamak için Switch dock, Gamepad için Joy-Con dock, iki adet Joy-Con bilekliği, güç ve HDMI kablosu.

İlk Nintendo Switch oyunları

Nintendo’nun duyurusuna göre 50 farklı şirket, Switch için toplam 80 oyun geliştiriyor. Bu oyunlar arasında  Nintendo Swicth’in satışa çıkacağı 3 Mart 2007’de sunulacak olan ilk Switch oyunları ise şunlar olacak:

“1, 2, Switch”, ARMS, Splatoon 2, Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe, Xenoblade Chronicles 2, Fire Emblem Warriors, Project Octopath Traveler, Dragon Quest.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın