Nintendo’dan ‘tak-çıkar’ oyun konsolu: Nintendo Switch

Japon teknoloji firması Nintendo yeni oyun konsolu Nintendo Switch’i tanıttı. Dönüştürülebilir ve taşınabilir özelliği ile öne çıkan Nintendo Switch oyun konsolu, televizyon erkanına bağlanabildiği gibi el konsolu olarak da kullanılabiliyor.

Nintendo Switch, ev konsolu ve taşınabilir mobil konsol kavramlarını tek cihazda birleştiriyor. Nintendo’dan yapılan açıklamaya göre Nintendo Switch oyun sistemi özel ‘dock’u sayesinde TV’ye başlanabiliyor. Dock’undan çıkarıldığında ise sistem taşınabilir moda geçiyor.

nintendo-switch-3Nintendo Amerika Başkanı Reggie Fils-Aime, yeni oyun konsolları Nintendo Switch ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Nintendo Switch, oyunculara nasıl oynamayı seviyorlarsa o şekilde oynama özgürlüğü verecek. Oyun geliştiricileri için ise yaratıcılıkların sınırlarını zorlama imkanı sağlayacak.”

Mart 2017’de satışa çıkacak

Yapılan iş birlikleri çerçevesinde, Electronic Arts (EA), Konami, SEGA Games, Autodesk, Unity Technologies, Epic Games, Warner Bros. Interactive Entertainment, Activision ve Ubisoft gibi firmaların da aralarında bulunduğu 50’ye yakın oyun üreticisi Nintendo Switch için oyun geliştirmeye başlamış.

2017 yılının Mart ayında satışa çıkması beklenen Nintendo Switch’in satış fiyatı ise henüz açıklanmadı. Nintendo’nun şimdiden izlenme rekorları kıran bu yeni konsolunun ilk tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın