Obama, artık Facebook’ta!

ABD başkanı Barack Obama, Facebook’taki yerini aldı. Daha önce kendi Twitter adresiyle sosyal ağlara ilk adımını atan ABD’li başkan, aradan geçen 6 aydan sonra Facebook’ta da yer almaya başladı.

Bir video paylaşımı ile Facebook kullanıcılarına merhaba diyen Obama, “Sonunda kendi sayfama sahip oldum” dediği bir yazı paylaştı. Yazıyla beraber Obama’nın yer aldığı video da dikkat çekiyor. Beyaz Saray’ın kapısından çıkarak konuşma yapan Obama, Facebook’ta neden bulunduğunu ve neler paylaşacağını kısaca aktarıyor. Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Obama’nın paylaşımına ise ilk cevap Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ten geldi. Hoşgeldin, Başkan Obama diyen Zuckerberg, “Facebook’a katılmanızdan çok heyecan duydum” dedi.

Obama, dijital alanlara merakıyla özellikle son dönemlerde dikkat çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz aylarda kendi Twitter hesabını açan Obama, işin aslına bakacak olursak farklı alanlarda da dijital alanlarda yer alıyor. BuzzFeed sitesinin bir sosyal sorumluluk videosunda bulunan Obama, ilk okullardaki kod eğitimi ve 3D yazıcılar için de destekleyici açıklamalarda bulunmuştu.

Obama’nın kişisel Facebook hesabına buradan ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın