Obama’nın yeni Twitter hesabı @POTUS, 3 tweet ile 1.6 milyon takipçiyi aştı

Kişisel Twitter hesabı @POTUS’a,  6 yıl sonra dün kavuşan ABD Başkanı Barack Obama, henüz ilk gününü doldurmadan attığı 3 tweet ile 1.64 milyon takipçi (TSİ 11:00 itibariyle) sayısını aştı. Sosyal ağ Twitter’da 59.3 milyon takipçisi olan @BarackObama resmi hesabıyla dünyanın en çok takip edilen siyasi lideri olan ABD Başkanı Barack Obama, dün kişisel twitter hesabı @POTUS’tan ilk tweet’ini attı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın (President of the United States) kısaltması olan POTUS adlı kişisel hesabına 6 yıl sonra kavuşan Obama, ilk tweet’inde “Merhaba, Twitter! Ben Barrack. Gerçekten! 6 yıl sonra sonunda bana kişisel hesabımı verdiler” dedi.

İlk tweet’i 230 bin kez ‘RT’lendi

obama-potus-tweet

Bu ilk tweet’i 230 bin kez retweet’lenirken, 310 bin kişi de favorilerine ekledi. @POTUS ile attığı ikinci tweet’inde Alabama eyaletinde katıldığı bir etkinlikten fotoğraf paylaşan Obama, 3. tweet’inde ise eşi “First Lady” Michelle Obama’nın @FLOTUS hesabını hatırlatmaktan geri durmadı. First Lady’nin 2013 yılının ocak ayında kullanmaya başladığı @FLOTUS hesabının 1.9 milyondan fazla takipçisi bulunurken, Obama’nın @POTUS hesabı, ilk gününden bu rakamı yakalamayı başardı.

BlackBerry’li Başkan, iPhone kullanıcısı çıktı!

obama-blackberry-kullanicisi

2008’deki seçim kampanyasında “BlackBerry’li Başkan” olarak lanse edilen ve güvenlik kaygıları nedeniyle Kanadalı akıllı telefon üreticisinin modellerinden vazgeçmeyen Obama’nın, kişisel Twitter hesabından attığı tweet, Başkan’ın aslında bir iPhone kullanıcısı olduğunu da gözler önüne serdi.

Obama’nın 2007 yılının mart ayında açılan @BarackObama hesabı Beyaz Saray ekibi tarafından yönetilirken, @POTUS hesabındaki tweet’lerin kendisinin attığını belirtelim.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın