Çaycı’nın kurucusu PayPad ile iPad’i mobil kasaya çevirdi

Bilim insanı ve Çaycı Cafe’lerin girişimcisi Veysel Berk tarafından geliştirilen yeni nesil satış ve ödeme sistemi PayPad kullanıma sunuldu. Bulut tabanlı, iPad üzerinden çalışan, anlık olarak satışları, işletmenin cirosunu görmeyi ve akıllı satış yapma imkanı sağlayan PayPad, aynı zamanda Türkiye’nin ilk mali onaylı bulut tabanlı mobil akıllı ödeme sistemi olma özelliğini de taşıyor. Berk’in kurucusu olduğu PayPad’in yatırımcıları arasında M. Serdar Kuzuloğlu, Melih Ödemiş, Tahsin Öztiryaki, Vedat Sadioğlu, Aydın Yurdum gibi teknoloji, sanayi ve gayrimenkul dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor.

Veysel Berk 3

Veysel Berk

Veysel Berk, PayPad’in çıkış hiyakesini şöyle anlatılıyor: “Kendi mağazalarımın bir sorunu vardı, Çaycı Cafe’lerde satışları ve kazancımızı arttırmak için geliştirdiğimiz bu akıllı satış sistemi ile aynı mağazada cirolarımız 8 ay gibi kısa bir sürede yüzde 258 arttı. Bunu gören diğer işletmelerde bu sistemi kullanmak isteyince biz de onlara da bu sistemi açtık. Bu akıllı sistemi bir ürün haline getirip PayPad’i kurduk. Daha ürünün lansmanı yapılmadığı halde 4 AVM ve 16 işletmede kullanılıyor ve şu ana kadar PayPad’in üzerinden 10 milyon TL geçti.”

Bulut tabanlı akıllı ödeme sistemi PayPad

PayPad’in Kurucusu ve CEO’su Veysel Berk’in verdiği bilgiye göre Çaycı şubelerinde kullandığı geleneksel ödeme sistemlerinin yavaş olması, kampanyalar sunmaması ve müşteri hızına yetişememesi nedeniyle hayata geçirilen PayPad uygulaması, aynı zamanda işletmelere sağladığı akıllı satış tavsiyeleri ve yöntemleri sayesinde işletmenin anlık olarak daha karlı ürünleri satıp işletmenin büyümesine katkı sağlıyor.

Dünyada ilk kez perakende satış ve ödeme sistemi üzerinde önerili satış (up-sell) ve çapraz satış (cross-sell) modeli olarak geliştirilen ve müşterilerin hem memnuniyetini hem de sipariş sepet ortalamasını artıracak bir sistem olarak kurgulanan PayPad, iPad ile senkronize olarak çalışıyor. Kurulum süresi 30 dakika olan PayPad’in aylık maliyeti ise 99 TL.

Müşteri profiline göre kampanya öneriyor

Aynı zamanda işletmeye gelen müşterilerin yeme içme alışkanlıkları PayPad ile ölçümlenebiliyor; kadın, erkek ve çocuk müşterilerin tükettiği ürünler bir modül üzerinden işlenip istatistiki verilere işleniyor. PayPad, akıllı algoritması ve arka planda çalışan yapay zekası sayesinde, tüm işletme sahiplerine otomatik kampanya modülünü de sunuyor. Bu doğrultuda sistem, kullanıcıya satışın önemli olduğu ürünler konusunda bilgi verirken, kampanya yapılması gereken ürünler konusunda da işletmecileri yönlendiriyor.

Berlin, Londra, San Francisco’da ofis açacak

PayPadRaporPayPad’in Türkiye dışına açılması stratejisi kapsamında, bu yılın Ekim ayında PayPad’in İngilizce ve Almanca versiyonları Berlin, Londra ve San Francisco Silikon Vadisi’nde kurulacak satış ofisleri aracılığıyla kullanıma sunulacak. PayPad’in yurt dışındaki operasyonlarını PayPad’in yatırımcıları arasında yer alan M. Serdar Kuzuloğlu yönetecek.

2013 yılında University of California Berkeley’de yaptığı bilimsel çalışmaları ve Silikon Vadisi’ndeki teknoloji şirketini Türkiye’ye taşıyan Veysel Berk, Silikon Vadisi’nde Wallit! isimli, lokasyon tabanlı sosyal medya uygulamasına da imzasını atmıştı. Türkiye’ye döndüğünde ev temizliği almak isteyenlerle, ev temizliği hizmeti sunmak isteyenleri bir araya getiren platform Evebirilazim.com’u kuran Veysel Berk, ilk şubesini bir AVM’de açtığı, her 15 dakikada bir taze çay demleyen “Çaycı” konseptini de hayata geçirmişti.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın