Rus sosyal ağı Odnoklassniki’ye Türkçe desteği geldi

Rusya merkezli internet şirketi Mail.Ru’un sosyal ağı  Odnoklassniki, bugünden itibaren Türkçe yayına başladı. Albert Popkov tarafından 4 Mart 2006’da kurulan ve Rusça’da “Sınıf arkadaşları” anlamına gelen Odnoklassnikisunduğu dil desteklerine bugünden itibaren Türkçe ve Almanca‘yı da ekledi.

Odnoklassniki-logoAylık toplam aktif kullanıcı sayısı 42 milyonu aşan sosyal paylaşım sitesi Odnoklassniki, Rusya’nın 7., dünyanın ise en çok ziyaret edilen 59. sitesi konumunda bulunuyor.

Türkçe ve Almanca ile birlikte hizmet verdiği dil sayısını 14’e çıkaran Rus sosyal ağ Odnoklassniki’nin halihazırda Türkiye’de aylık 300 bin aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu sayı Almanya’da ise 1.2 milyon seviyesinde.

Puanlama sistemi, kara liste, online müzik…

Odnoklassniki-turkce

iOS, Android ve Windows Phone uygulamaları da bulunan sosyal paylaşım uygulamasında Facebook’ta olduğu gibi fotoğraf ve video paylaşımlarının yanısıra, oyunlar, görünmez mod, puanlama sistemi ve hediyeler gibi özellikler bulunuyor. Arkadaş listeleri ve gruplar oluşturma imkanı veren Odnoklassniki’de sizi rajatsız eden kullanıcıları engellemek için “Kara Liste” uygulaması da bulunuyor.

Odnoklassniki-ozellikleri

Kişiselleştirilebilen online müzik hizmeti de sunan Odnoklassniki’de yer alan “Açık Artırmalar” özelliği ile ise kullanıcılar fotoğraflara bakarak puan kazanabiliyor, bu puanları ücretli hizmet satın almak için kullanabiliyor.

Bakalım gelen Türkçe dil desteğiyle Odnoklassniki’nin Türkiye’deki kullanıcı sayısı nasıl değişecek?


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın