Yerli araç çağırma uygulaması Olev 1 milyon TL yatırım aldı

VIP araçlarla İstanbul’da adresten adrese ulaşım alanında hizmet veren yerli araç çağırma uygulaması Olevİstanbul Startup Angels’dan Hande Enes ve Murat Kantarcı’dan toplam 1 milyon TL’lik yatırım aldı. Olev İstanbul Startup Angels ile üçüncü yatırımını almış oldu.

Aldıkları son yatırım hakkında konuşan Olev’in Kurucusu Ertunç Çiriş, “Bir yıllık çalışmanın ardından 2016’nın son çeyreğinde hayata geçirdiğimiz Olev gelişimini sürdürüyor. Bu yatırım, en iyi yerel marka olma hedefimizde çok önemli bir kilometre taşı olacak” dedi.

Çiriş, “Aktif araç sayımızı artırmaya da devam ediyoruz. Bu sayede yolcularımıza İstanbul’un birçok bölgesinde 5 dakika gibi süreler içinde araç temin edebiliyoruz” diye konuştu.

‘Kayıt dışı sorununu paylaşım ekonomisi çözer’

İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı ise, “Onuncu melek yatırımımızı gerçekleştirdik. Rakamsal açıdan, son dönemde Türkiye’de gerçekleşen en büyük melek yatırım turu oldu” dedi. 

Yerelden başlayıp bölgesele uzanan bir başarı hikayesi beklediklerini ifade eden Çıracı, şunları söyledi:  “Olev’e yatırım yapmamızın birden fazla sebebi var. İlki, paylaşım ekonomisine olan güçlü inancımız. Bu alanda yabancı girişimlerin Türkiye’ye gelmesi sevindirici olsa da Olev’in yerli bir girişim olması bizi çeken bir faktör oldu. Olev’in ve temsilcisi olduğu sistemin Türkiye ekonomisi için bir değer olduğu, ulaşım sektöründeki kayıt dışı ekonominin ortadan kaldırılmasında önemli katkılar sağlayacağı düşüncesindeyiz.”

Yolcularla sürücüleri akıllı telefon üzerinden buluşturan Uber uygulamasına rakip olarak geliştirilen yerli mobil uygulama Oler, bu yılın başında şirketler için Olev Pro servisini kullanıma sunmuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın