Online otel rezervasyonunda yeni trend: Direkt rezervasyon

Şehir Teknoloji Transfer Ofisi, İstanbul Şehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi incuba.city ve Hotel Linkage işbirliği ile Direkt Booking Summit gerçekleştirildi. Otel yöneticilerini bir araya getiren zirve kapsamında, dünya turizm sektöründe 2016 yılının en çok konuşulan başlıklarından olan ‘otelin kendi web sitesinden direkt rezervasyon alma’ konusu ele alındı.

Zirvede, Hotel Linkage tarafından otelcilik sektöründe komisyon masraflarını düşürmek için geliştirilen “Direct Booking Suite” ürünü de tanıtıldı.

collage111

İstanbul Şehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi incuba.city girişimi olan Hotel Linkage’in otellerin kendi web sitelerinden satışlarını arttırmaları için geliştirdiği Direct Booking Suite ürünü, otelin web sitesi tasarımını baştan yapıyor ve web sitesi ile rezervasyon sistemini entegre ediyor.

Müşteri deneyimi analizleri 

Direct Booking Suite, A/B testleri, sıcaklık haritaları okuma, müşteri deneyimi analizleri gibi çalışmalarla, son kullanıcılar için otel web sitesinden rezervasyon yapmayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Ürünle birlikte, otel web sitesinin daha fazla ziyaret alması için SEO, e-mail marketing, trip advisor optimizasyonu gibi etkileşimi artıracak akıllı araçlar da uygulanıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın