Oyunseverler için ücretsiz ön ödemeli kart: Param ByNoGame

Türkiye’nin dijital oyun e-ticaret platformu ByNoGame, kart ve kullanım ücreti olmayan ön ödemeli kartı Param ByNoGame Kart’ı tanıttı. Yüzde 100 yerli sermaye ile 2007 yılında kurulan ByNoGame’in kuruluşunun 10. yılında tanıttığı ön ödemeli kartı Param ByNoGame Kart ile internette online alışverişlerde, mağazalarda, tüm banka POS’larında ödeme veya harcama yapılabildiği gibi, içerisindeki bakiye de ATM’lerden nakit olarak çekilebiliyor.

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) işbirliği ile hazırlanan Param ByNoGame Kart, Türkiye’nin ödeme yöntemi Troy logosunu taşıyor. Kart ve kullanım ücreti olmayan Param ByNoGame Kart’a 13 yaş ve üzerindeki herkes sahip olabiliyor.

‘Oyuna en çok zaman ayıran 3. ülkeyiz’

Kartın tanıtımında konuşan ByNoGame.com CEO’su Murat Kömürcü, Param ByNoGame Kartı’ı Turk Elektronik Para A.Ş. ile ortak hazırladıklarını söylerken, nüfusun üçte birinin ve yetişkin nüfusun yüzde 40’ının banka hesabına sahip olmadığı Türkiye’de ön ödemeli kartların, özellikle 18 yaşın altında ve banka hesabı bulunmayanlara büyük kolaylık sağladığını belirtti.

Türkiye’de dijital oyun oynayanların sayısının 29 milyonu aştığını, dijital oyun pazarının da 744 milyon dolarlık büyüklüğe sahip olduğunun altını çizen Kömürcü, Türkiye’nin oyuna harcanan sürede ise dünya ölçeğinde Polonya ve Rusya’nın ardından 3. sırada olduğunu söyledi.

ByNoGame’in 2016 yılında yüzde 75.9 büyüdüğünün belirten Kömürcü, 2017 yılı için ise hedeflerinin yüzde 100 büyüme olduğunun  altını çizdi. Kömürcü, şöyle konuştu: “Param ByNoGame Kart’ı tüm bankalarda, POS cihazlarında, ATM’lerde ve internette, oyun severlerin yakından tanıdığı Steam’de, kısaca tüm Türkiye’de kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kartı BKM Express’e ekleyebilir, BKM Express’in kampanyalarından yararlanabilirsiniz.”

Param ByNoGame nerelerde geçerli?

  • ByNoGame’de
  • Tüm ATM ve POS cihazlarında
  • Tüm e-ticaret sitelerinde
  • Dünyanın en büyük oyun mağazası Steam’de

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın