Paramanya 6 milyon kullanıcıya ulaştı

Güney Koreli oyun şirketi Netmarble Games’in Türkiye için yerelleştirilen mobil oyunu Paramanya oyunu 6 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirket, Nisan 2017 itibariyle toplam 6 milyon indirilmeye ulaşılan Paramanya’nın Türkiye’deki mobil oyun severlerin en çok oynadığı mobil masa oyunlarından biri olduğunu duyurdu.

Ücretsiz indirme, Türkçe seslendirme, tüm mobil cihazlara uyumluluk gibi özelliklerin yanı sıra Paramanya, oyunculara zarları yuvarlayıp ister arkadaşlarıyla ister aileleriyle dünyayı turlama fırsatı sunuyor.

10 farkı harita barındıran Paramanya, oyundaki karakterler ve mekanlar yerelleştirerek, oyuncuları Türkiye’ye özgü içeriklerle buluşturuyor.

Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Nasreddin Hoca gibi Türk tarihinin önemli karakterleri ve Türkiye Haritası ile oynanabilen Paramanya’da Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Arapça dil seçenekleri de bulunuyor.

Joygame ile Türkiye’ye geldi

Paramanya oyun içi satın alma seçenekleriyle App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilen Paramanya’da oyun içi satın alma seçenekleri de bulunuyor.

Netmarble Games’tan yapılan açıklamaya göre Facebook’tan arkadaş daveti ile 4 oyuncuya kadar oynanabilen ve oyuncuların rastgele kişilerle tanışabildiği Paramanya sayesinde tanışıp evlenenler bile olmuş.

Yerli online oyun platformu Joygame’i 2013 yılında satın alan Netmarble Games’in İstanbul merkezli ofisi Netmarble Turkey, Paramanya’nın yanısıra, Wolfteam, MARVEL Future Fight ve Seven Knights gibi oyunlar için pazarlama, yerelleştirme ve IT hizmetleri sunuyor. 

2000 yılında Kore’de kurulan ve 3500’ün üzerinde çalışanıyla Asya’daki en hızlı büyüyen mobil oyun şirketi konumunda bulunan Netmarble’ın, Asya’nın en büyük internet şirketi Tencent ile de stratejik işbirliği bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın