ING Bank ParaMara’ya dijital kod ödeme özelliği ekledi

ING Bank’ın yeni nesil mobil finans çözümü ParaMara Dijital Kod Ödemesi özelliği ile yenilendi. Cep telefonu numaralarına para transferi yapabilme ve temassız ödeme gerçekleştirme imkânı sağlayan uygulamaya gelen ParaMara, Facebook, Spotify, Steam gibi dijital platformlardaki süreli üyeliklerin ve oyun kodlarının ödemelerinde kullanılabiliyor.

Dijital Kod Ödemesi özelliği eklenen mobil uygulama ile Facebook, Spotify gibi dijital servis platformlarında geçerli bakiye ve süreli üyeliklerin ödemelerini yapmak mümkün hale geldi.

Dijital oyunseverler de League of Legends’in yaratıcısı Riot Games, Steam, Joygame gibi platformlarda geçerli cüzdan kodlara ve puanlara; Origin, Uplay gibi oyun platformlarında da oyuna dönüştürülebilecek kodlara ParaMara aracılığıyla sahip olabiliyor.

ING müşterisi olmayanlar da kullanabiliyor

Birçok dijital platformdaki ödeme işlemlerini tek bir uygulama aracılığıyla yapma imkanı sunan ParaMara’dan yararlanmak için ING Bank müşterisi olma şartı ise bulunmuyor. ING Bank müşterileri ING Nakit Kart, ING Kredi Kartı; diğer kullanıcılar ise başka bankalara ait ATM ve kredi kartlarıyla dijital kod ödemesi özelliğini kullanabiliyor.

ParaMara’nın dijital kod ödemesi özelliğinden yararlanmak isteyenlerin uygulama içindeki Öde/Satın Al menüsü altında bulunan Dijital Kod Ödemesi özelliğini seçerek ödemede kullanacakları kartlarını ve istedikleri ürünü seçmeleri gerekiyor.

120 bin kullanıcısı var

Sonrasında ilgili kodlar, SMS ya da e-posta ile kullanıcıya iletiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda üyelik ya da kodları sevdiklerine hediye edebiliyor. Bunun için ilgili kişinin cep telefonu ve e-postasını girmek ve isteğe bağlı olarak bir hediye notu eklemek yeterli oluyor.

120 binin üzerinde aktif kullanıcı sayısı bulunan ParaMara, Apple Watch ile de uyumlu olarak çalışıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın