Paraşüt, 3 turla toplam 12 milyon TL yatırım aldı

Bulut tabanlı finansal yönetim uygulaması Paraşüt, 2 milyon dolarlık (yaklaşık 6.8 milyon TL) yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen web tabanlı finansal yönetim uygulaması Paraşüt’ün 3. tur yatırımını dört farklı yatırım şirketi katıldı. Toplamda 2 milyon dolar yeni yatırım alan Paraşüt’ün pay sahibi yatırımcıları arasında, daha önceki turlarda da yatırım yapan, RevoCapital ve RibbitCapital de yer aldı. Paraşüt uygulaması yeni yatırım ile aldığı toplam yatırım tutarını da 12 milyon TL seviyesine yükseltti.

Paraşüt’ü yatırımıyla destekleyen diğer iki şirketten biri, teknoloji girişimlerini destekleyen yatırım şirketi Diffusion Capital Partners (DCP), diğeri ise dünyanın en aktif girişim hızlandırma ve tohum yatırım şirketi 500 Startups oldu.  

Kullanıcı sayısı 110 bin geçti

1479972051_parasut_signing_photoAldıkları son yatırımla ilgili olarak Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean Yu, şunları söyledi: “Paraşüt olarak Türkiye ekonomisinde büyüyen küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal alanında çözüm ortağı olmak için yola çıktık. Kurulduğumuz yıldan bugüne 110 bini aşkın işletmeye ulaşarak alanımızda çok önemli bir oyuncu haline geldik.”

1479972146_parasut_logo_logotype_vertical_white_bgAldıkları bu üçüncü yatırımını hizmetlerini geliştirmek için kullanacaklarını söyleyen Sean Yu, “Yakın zamanda Akbank Direkt ile entegre olduk. Bu gelişme ile birlikte kullanıcılarımız, giderlerini tek tıkla Paraşüt’e aktarabilmenin yanı sıra banka ödemelerini de Paraşüt üzerinden yapabiliyor” dedi.

2013 yılından bu yana web tabanlı fatura ve finans yönetim hizmeti sunan Paraşüt, geçen yıl RevoCapital ve RibbitCapital‘den toplam 5.2 milyon TL tutarında iki tur yatırım almıştı. Paraşüt, ayrıca Wired Dergisi’nin her yıl düzenli olarak yayınladığı ve Avrupa’nın en gözde girişimlerinin seçildiği Europe’s 100 HottestStartups listesinde de 2 kez yer almıştı.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Paraşüt, 3 turla toplam 12 milyon TL yatırım aldı - Bilgitivi

Bir Cevap Yazın