Passolig mobil uygulaması için ‘hackathon’ düzenliyor

Türkiye’deki futbol taraftarlarının stadyumlara giriş kartı olan Passolig’i mobil cihazlara taşımak için gençlerin katılımıyla ‘hackathon’ düzenleniyor. 16-18 Aralık tarihlerinde iki gün süreyle devam edecek Passolig Hackathon Fikir Maratonu’na katılacak girişimciler, Passolig mobil uygulaması geliştirme ekibinde yer alacak ve hazırlanan mobil uygulamayı ilk deneyimleyenlerden olacak.

Kart ve e-bilet işlemlerinin mobil cihazlardan yapılabilmesini sağlayacak Passolig uygulaması için düzenlenecek Fikir Maratonu (Ideation Hackaton), 16-18 Aralık tarihleri arasında Habita Coworking’de, Stage-co ile birlikte gerçekleştirilecek.

passolig-hackathon

Etkinliğe katılan yazılımcılardan uygulamaya viral etki sağlayacak yaratıcı özellikler eklemeleri ve kullanıcıların yararına platformlar için çözümler geliştirmeleri bekleniyor.

18 Aralık tarihinde, Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ve Aktif Bank üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı jüri, Passolig için fikir geliştiren başarılı takımları seçecek.  Oylama sonucunda;  birinci gelen ekibe 6000 TL, ikinci ekibe 3000 TL ve üçüncü ekibe 1000 TL ödül verilecek.

Passolig kart sayısı 2.5 milyona ulaştı

passolig-genel-muduru-ceyhun-kazanciPassolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Passolig mobil uygulamasının ilk aşamasını kullanıma hazır hale getirdiklerini belirterek futbolseverlerin yakında mobil cihazlardan da kolayca işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Uygulamayı geliştirmek için Hackathon düzenlediklerini belirten Kazancı; “2.5 milyona yaklaşan Passolig Kart sahibi ve bundan sonra Passolig üyesi olacak futbolseverler uygulama üzerinden Passolig başvurusunda bulunabilecek, gerekirse vize uzatma işlemi yapabilecek, isterse bilet satın alma ve bilet transferi gibi işlemlerini gerçekleştirebilecekler” dedi.

Futbolu seven, teknolojiyle yakından ilgilenen ve Passolig Fikir Hackhatonu’na katılmak isteyen yazılımcılar, passolighackathon.eventbrite.com adresinden ‘hackathon’ için kayıt yaptırabiliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın