PayU Almanya’nın en büyük FinTech yatırımını yaptı

Online ödeme altyapı sağlayıcısı PayU, tüketici finansman şirketi Kreditech’e stratejik ortaklık kapsamında 110 milyon Euro’luk yatırım yaparak Almanya’nın FinTech’e yönelik en büyük sermaye artırımını gerçekleştirdi. PayU FinTech alanındaki yatırımlarına devam edeceğini açıkladı.

2012 yılında kurulan ve bankacılık sistemi dışında kalanlara kredi hizmeti sunan Alman girişimi Kreditech, bir süredir PayU üye işyerlerinden alışveriş yapanlara alışveriş sırasında kredi kullanarak online ödeme yapma imkânı sunuyordu. Bu işbirliğini diğer ülkelere de taşımak isteyen PayU, Kreditech ile stratejik bir iş ortaklığına giderek 110 milyon Euro’luk yatırımda bulundu.

PayU, Kreditech iş ortaklığıyla, kredi kartı olmaması vb. nedenlerle ödeme zorluğu çeken müşterilerin alışverişlerini tamamlamalarına yardımcı olarak hem alışveriş sepeti terk etme oranlarını düşürmeyi hem de işyerlerinin cirolarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Konuyla ilgili olarak PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer, “130 milyon dolarlık Citrus Pay satınalması ve Zestmoney ile Creditas yatırımlarının ardından yapılan Kreditech yatırımı, ödeme sistemleri ve FinTech dünyasında varlığımızı sağlamlaştırmaya yönelik ciddi bir adımdır” dedi.

Emre Güzer, benzer yatırımların Türkiye dahil olmak üzere dünya çapında tekrarlanacağının altını çizdi.

Türkiye’de 6 bin işletmeyi aştı

Dünyanın önde gelen medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers’ın bir iştiraki olan PayU, şu an 4 kıtada, 16 ülkede faaliyet gösteriyor. Dünyada 200 binden fazla üye iş yerine 250’den farklı lokal ödeme yöntemi sunan PayU, 2011 yılında faaliyet göstermeye başladığı Türkiye’de 6 binden fazla aktif işletme ile çalışıyor.

Visa ve Mastercard tarafından da onaylanan Türkiye’nin ilk ödeme servis sağlayıcısı PayU, sanal POS çözümleri, sahtecilik (fraud) önleme filtreleri, 7 gün 24 saat hizmet veren sahtecilik izleme ekibi gibi servislerle hizmet veriyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın