Akıllı saat Pebble Time, topladığı rekor fonla kullanıcılara sunuldu

Akıllı saat konusunda tecrübeli şirketlerden biri olan Pebble yeni modelini tanıttı. Pebble Time adındaki model, şirketin kullanıcılara sunduğu ilk renkli ekranlı model olma özelliğini taşıyor. E-Ink yani elektronik mürekkep teknolojisini kullanan yeni saat modelinin fiyatı ise teknoloji devlerinin kullanıcılara sunduğu modellerle ciddi bir rekabete girebilecek düzeyde. Şirketin paylaştığı bilgilere göre Pebble Time 179 dolar fiyatla satışa çıkacak.

pebble-time

 

Şarjı 7 gün gidiyor

Pebble Time’ın en çok dikkat çeken özelliği şarj ömrü. E-Ink teknolojisinden dolayı yeni akıllı saat modelinin şarjı 7 gün dayanabiliyor. Pebble Time bu anlamda da rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Gorilla Glass ekran teknolojisi kullanılan model, 9.5 mm inceliğinde.

Yeni akıllı saatin özellikleri de oldukça dikkat çekici. Kullanıcıların aktivitelerini ölçebilen Pebble Time, aynı zamanda akıllı telefona gelen bildirimlerin saatten görüntülenmesini sağlıyor. Buna ek olarak takvim uygulamaları da akıllı saat üzerinden takip edilebiliyor.

pebble-time-ozellikleri

 

17 dakikada 500 bin dolar

Pebble, kitlesel fonlama platformu Kickstarter’dan doğmuş bir şirket. Yeni akıllı saat modeli için de Kickstarter’ı kullanan şirket, fon toplama konusunda deyim yerindeyse şov yaptı. Pebble Time’ı tanıtmasından sonraki ilk 17 dakika 500 bin dolar toplayan şirket, şu ana kadar 6 milyon dolardan fazla fon toplamayı başardı. Bu da Pebble’ın akıllı saatler konusundaki iddiasını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın