Canlı yayın uygulaması Periscope’u kullananların sayısı 10 milyonu geçti

Sosyal ağ Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope, 10 milyon kullanıcıya ulaştı. 26 Mart 2015’te yayınlanan Periscope uygulamasının günlük aktif kullanıcı sayısı ise 2 milyonu aştı.  

Sosyal ağ Twitter’ın bu yılın başında yaklaşık 100 milyon dolara bünyesine kattığı Periscope, 26 Mart ile 2 Ağustos arasında geçen 130 günde 10 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına erişmiş oldu.

periscope-trafik

Sözkonusu bu dönemde uygulama günde ortalama 77 bin yeni kullanıcıyı ağına çekti. Periscope, yayınlandıktan sonra ilk 10 gün içinde 1 milyon kullanıcı sayısına geride bırakmıştı.

Twitter’ın paylaştığı Periscope kullanıcı sayısı rakamlarına göre  uygulamada üzerinden izlenen toplam yayın süresi günde 350 bin saati geçiyor. Diğer bir deyişle Periscope’taki iOS ve Android kullanıcıları, günde toplam 40 yıllık video izliyor. Bu süre 3 ay öncesine göre tam 8 katı.

Canlı yayın uygulamaları alanında Periscope’un, en yakın rakibi olan Meerkat‘in trafiğini de son 3 ayda 3’e katlamış olduğunu belirtelim. En son Mayıs 2015’te resmi rakamları açıklanan Meerkat’in toplam kullanıcı sayısı 2 milyon civarındaydı.

“Periscope nasıl kullanılır?” diye merak ediyorsanız, daha önce hazırladığımız, “9 maddede canlı yayın uygulaması Periscope kullanım rehberi” haberini buradan okuyabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın