Ohh, nihayet!  Periscope uygulaması artık Android’de

Twitter, kullanıcılara cep telefonu aracılığıyla canlı yayın deneyimi yaşatan Periscope’u, Android cihazlar için de kullanıma sundu. Geçtiğimiz aylarda iPhone‘lar (iOS) için resmen kullanıcıların hizmetine sunulan ve büyük ilgi gören Periscope’u Android telefon kullanıcıları sabırsızlıkla bekliyordu. Konuyla ilgili olarak Twitter resmi blog sayfasından şu açıklamayı yaptı:

“Periscope’u başlattığımızda, ışınlanmaya en yakın olacak ürünü geliştirmek istemiştik. Bunu kullanıcılara canlı bir video yayını sunma veya başlatmanın en iyi yolunu temin ederek gerçekleştirdik. Küçük bir startup olduğundan, ilk uygulamamız sadece iOS ile kullanılıyordu, fakat biz Android’de de yaşanabilecek bir Periscope deneyimi yaratmak için gerçekten sıkı çalıştık. Bugün Periscope’un artık Android’de de kullanılabileceğini duyurmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz!”

periscope-android-indir

 

Android’e özel 3 yenilikle geldi

Android 4.4 (KitKat) ve üstü sürümü kullanan Android mobil cihaz sahipleri Periscope’u artık Google Play’den indirebiliyor. Özel veya herkese açık canlı yayınlar yapma, sadece takip ettiklerinizden yorum kabul etme ve kalp göndererek veya sohbet ederek bir Periscope yayıncısıyla iletişime geçme gibi özellikler barındıran Periscope, sadece Android’e özel özellikler de sunuyor. İşte Android kullanıcılarının yabancılık çekmeyeceği modern bir tasarıma sahip olan Android’e özel Periscope’un özellikleri:

  • Android kullanıcıları bildirim ayarları üstünde kontrole sahip. Bu bildirimler, Twitter’da takip ettiğiniz biri Periscope’ta ilk kez aktif olduğunda “İlk Yayın Bildirimi”, Periscope’ta takip ettiğiniz biri bir başkasının yayınını paylaştığında “Paylaşma Bildirimi” adıyla adlandırıldı.
  • Android’deki Periscope, yayın izlerken sizi biri aradığında veya size biri mesaj attığında kesilen yayını kaldığınız yerden izlemenizi sağlayan “Tekrar Başlat bildirimi” seçeneğini sunuyor.
  • Kaldığınız yerden devam etmenizi kolay hale getiren Android’deki Periscope, yayıncının herhangi bir dosya yüklemesine gerek kalmadan, replay’leri kayıta alıyor. Bu da yayıncılara zaman kazandırıp, telefondaki değerli telefon hafızasını korumanıza yardımcı oluyor.

Periscope’un Android uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara sunuldu. Google Play’den akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın