Periscope birinci yaşına 200 milyon canlı yayınla girdi

Canlı yayın uygulaması Periscope bir yaşında. İranlı girişimci Kayvon Beykpour’un 2013’te İstanbul’da katıldığı Gezi Parkı eylemlerinden aldığı ilhamla geliştirilen 26 Mart 2015’te kullanıma sunulan Pericsope’un hayatımıza gireli tam bir yıl oldu.

2015’in başında henüz son kullanıcı sürümü yok iken Twitter’a 100 milyon dolar karşılığında satılan Periscope, 1. yaşında yeni verilerini açıkladı. 

Her gün 110 yıllık canlı video izleniyor!

Periscope’un açıklamasında, şöyle denildi:

“Sevgili Periscope Dünyası, Periscope’u dünya ile tanıştırmamızın üstünden bugün bir yıl geçti. O zamandan bugüne dek çok şey başardık ve bunu siz Periscope ailesine borçluyuz… Bugün itibariyle, Periscope’ta 200 milyondan fazla yayın yapıldı. Android ve iOS’ta her gün 110 yıla denk gelen sürede canlı video seyrediliyor.

periscope1-yas-verileri

Birinci yaş gününde güncel kullanıcı sayılarını açıklamayan Periscope’un en son Ağustos 2015’te paylaştığı verilere göre canlı yayın uygulamasının 2 milyonu günlük olmak üzere toplam 10 milyon aktif kullanıcı sayısı bulunuyordu.

Mart 2015’te iOS uygulaması ile yola çıkan Periscope, Mayıs 2015’te Android platformuna da gelmişti. 2015 yılı içinde web sayfası profilleri ve Twitter desteği gibi yenilikler eklenen Periscope’a bu yılın başında gelen özellikle kullanıcılar artık GoPro üzerinden de canlı yayın yapabiliyor.

periscope-timeline


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın