Periscope canlı yayınları Twitter’dan da izlenebilecek

Son dönemlerin en popüler uygulaması ne diye sorarsanız cevabımız kesinlikle Periscope olacaktır. Kullanıcılara canlı yayın imkanı sunan yeni sosyal ağ, Twitter tarafından satın alındıktan sonra tam anlamıyla patlama yaşadı. Ve son yenilik ise oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Bu yenilikte canlı yayınlar Twitter’da da yer almaya başlıyor.

Hemen açıklayalım. Periscope’ta canlı yayın tuşuna basarken paylaşım tuşları görüntüleniyor. Burada Twitter’ın bir logosu bulunuyor. Bu logoya basıldığında Twitter’da paylaşım yapılıyor. Yeni özellikle beraber, Periscope canlı yayınlarının Twitter’da paylaşılmasıyla canlı yayınlar Twitter üzerine aktarılıyor. Yani artık canlı yayınlar Twitter üzerinden de izlenebiliyor.

Periscope canlı yayınları sadece izlenebiliyor

Ancak bu özelliğin ilk aşamasında sadece izleme fonksiyonu yer alıyor. Kalp gönderme ve yorum yapma gibi özellikler Twitter’da yer almıyor. Daha sonraki aşamalarda ise bu özelliklerde Twitter üzerindeki canlı yayınlarda bulunmaya başlayacak.

Bugün Twitter’dan yapılan açıklamada ne yazık ki daha fazla detay yer almıyor. Twitter ve Periscope ekipleri bu özellik üzerinden çalışmaları bitirmiş ve kullanıcılara sunmuş durumda. Şu ana kadar örnek göremesek de yakın bir zamanda bu özelliğin popüler olacağını tahmin etmek güç değil.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın