Periscope ile artık GoPro üzerinden canlı yayın yapılabilecek

Canlı yayın uygulaması Periscope geçen yıla damga vurdu. Birçok akıllı telefon sahibi artık gerekli gereksiz canlı yayın yaparak Periscope’ta yer almaya devam ediyor. Ancak uzun zamandan beri aklımızdan geçen bir konu vardı; harici bir kamerayla Periscope’tan canlı yayın yapabilmek.

Bu özellik üzerinden uzun zamandan beri çalışmalarını sürdüren Periscope ekibi ilk sonucu kullanıcılara sundu. Şirketten yapılan açıklamaya göre aksiyon kamerası GoPro sahibi olan kullanıcılar, artık Periscope’taki canlı yayınlarını bu kamera üzerinden yapabilecek. Yani Periscope’tan canlı yayın yapabilmek için artık akıllı telefonu elinizde tutmanıza gerek yok.

Yeni özelliği GoPro HERO4 ve iPhone ile kullanılabilecek. Peki bu özellik nasıl kullanılabiliyor. Yeni sistemin nasıl çalıştığını anlatalım:

 

1- GoPro kameranızın WiFi (kablosuz internet) özelliğini açık hale getirin ve video modunda olduğundan emin olun.

periscope-gopro-kurulumu

 

2- iPhone cep telefonlarınızda Periscope uygulamasını açın ve “Yayın başlat” (broadcast) butonuna basın.

periscope-gopro-kurulumu-2

 

3- GoPro otomatik olarak belirecektir. Böylece canlı yayınınıza bir isim vererek yayına geçebilirsiniz.

periscope-gopro-kurulumu-3

 

4- Canlı yayına geçtiğiniz anda, çift tıklayarak GoPro ile iPhone kamerası arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca ekranınızı kitleyecek yeni bir buton daha yer alıyor.

periscope-gopro-kurulumu-4

GoPro Başkanı Tony Bates, yeni uygulamayla ilgili olarak, “GoPro herkesin en yüksek teknolojinin gerektiği hallerde dahi deneyimlerini paylaşmasına olanak tanıyor. Periscope ile entegrasyon ise içeriklerini paylaşmaları için mükemmel ve gerçek zamanlı bir platform sunuyor” dedi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın