Sony Pictures, Türkiye’deki Planet TV’yi satın aldı

Türkiye genelinde ücretsiz yayın yapan; Planet Pembe, Planet Türk, Planet Mutfak ve Planet Çocuk kanallarını içeren Planet TV satıldı. Sony Pictures Television (SPT), Türkiye’de Planet Kanalları Platformu’nun (Planet TV) çoğunluk hissesini satın aldı. Sony Pictures‘ın Planet TV için ödediği tutar açıklanmazken, anlaşma şartlarına göre yeni dönemde de Satış Ofisi firmasının, Planet TV portföyünün reklam satışlarına devam edeceği belirtildi.

D-Smart, Digiturk, Teledünya, Tivibu ve Türksat üzerinden şifresiz olarak yayın yapan Planet TV platformu şu kanallardan oluşuyor:

Planet_Tv_logo

Planet Çocuk; yerel olarak üretilen çocuk programları ve dünyaca ünlü çizgi dizileri yayınlayan çocuk kanalı

Planet Mutfak; Türk yemeklerini ünlü şeflerle ekrana getiren ilk Türk yemek kanalı

Planet Pembe; Türk dizileri ve pembe dizi yayını yapan kadın kanalı 1459945113_SPT_logo

Planet Türk; Türk filmlerini yayınlayan aile kanalı,

Yabancı kanallar eklenecek

Satın almayla ilgili olarak Japon teknoloji şirketi Sony‘nin iştiraki olan Sony Pictures Television Kıdemli Başkan Yardımcısı Lyle Stewart, “Türkiye inanılmaz derecede canlı bir pazar. Yatırım  için en doğru ortaklığı arıyorduk. Planet TV’ye güçlü uluslararası kanal markaları kurarak, portföyünü daha da güçlendirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Satış Ofisi ve Planet TV Yönetim Kurulu Başkanı Sevin Ergun Sefada ise Planet TV’nin Türkiye temalı televizyon kanallarına öncülük ettiğini ve serbest kanallar pazarında bir boşluğu doldurduğunu söyledi.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın