PlayStation 4 satışları 3 yılda 50 milyon adedi aştı

2013 yılının sonunda piyasaya çıkan PlayStation 4 satış rakamları açıklandı. Japon tüketici elektroniği şirketi Sonydünya çapındaki tüketicilere yapılan toplam PlayStation 4 (PS4) satışlarının PlayStation tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi “Black Friday” haftasının ardından, 6 Aralık 2016 itibarıyla 50 milyon adedi aştığını duyurdu. 

Sony’den yapılan açıklamaya göre bu sayı, geçen ay piyasaya sürülen ve en yeni görüntüleme teknolojisini destekleyen üst düzey PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) sisteminin satışlarını da içeriyor. Sony Interactive Entertainment (SIE) Worldwide Studios’un tahminlerine göre dünya çapındaki perakende mağazalarında satılan ve PlayStation Store üzerinden dijital olarak indirilen oyunların sayısı da 4 Aralık 2016 itibarıyla 369.6 milyonu aştı.

1481270486_ps4_50_milyonİlk olarak 2013 yılının Kasım ayında piyasaya çıkan PS4’ün lansmandan bu yana gelişip güçlenmeye devam ettiğini belirten Sony Interactive Entertainment Başkanı ve Global CEO’su Andrew House, şunları söyledi:

“Dünyanın dört bir yanındaki destekçi ve ortaklarımızın sağladığı destek sayesinde, bu yıl yeni ince PS4, PS4 Pro ve PlayStation VR gibi bir donanım yelpazesi sunabildik. PS4 ekosistemini genişletmeye odaklanırken, en iyi oyun deneyimlerini sunmaya da devam edeceğiz.”

Yeni çıkacak oyunlar

PS4 sisteminin halen dünya çapında 122 ülke ve bölgede temin edilebildiği belirtilen açıklamada, SIE’nin PlayStation dünyasını genişletmeye devam edeceği vurgulandı. Açıklamada yeni gelecek oyunlar hakkında şu bilgiler verildi:

“PS4’ün yazılım portföyü, aralarında The Last Guardian (SIE WWS), Horizon Zero Dawn (SIE WWS), Resident Evil 7: biohazard (Capcom), Mass Effect: Andromeda (Electronics Arts), Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games) gibi heyecanla beklenen oyunlar ve doğrudan bire bir takip için PS VR Aim Controller ile piyasaya sürülen Farpoint (SIE WWS) gibi PS VR oyunları ile bu tatil döneminde ve sonrasında da büyümeye devam edecek.

Bağımsız geliştirici çevreleri de, PS4 için Yooka-Laylee (Playtonic), Boundless (Wonderstruck) ve Vane (Friend & Foe Games) gibi çok çeşitli yenilikçi yeni oyunlar sunmaya devam edecek.”

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın