PlayStation 4 satışları, 4 yılda 70 milyonu geçti

Sony Interactive Entertainment (SIE) PlayStation 4 (PS4) oyun konsolu, PlayStation VR (PS VR) sanal gerçeklik sistemi ve PS4 ve PS VR oyunları için yeni satış adetlerini duyurdu. Sony’nin açıkladığı rakamlara göre küresel ölçekte güncel PlayStation 4 satışları 70 milyonu aştı.

2013 yılının Kasım ayı sonunda piyasaya sürülen PS4’ün güncel satış rakamlarını değerlendiren Sony Interactive Entertainment Başkanı Andrew House, “Bu kadar çok insanın PlayStation 4’ün eşsiz eğlence teklifinin tadını çıkarıyor olmasından ve PlayStation VR gibi yükselmekte olan bir teknolojinin ilgi çekmeye devam etmesinden son derece mutluyuz” dedi.

House, şunları söyledi: “Hayranlarımıza ve ortaklarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. 1994 yılındaki ilk PlayStation’ın lansmanından bu yana göstermiş oldukları destek, PlayStation’ın dünyanın en büyük konsol oyun ağlarından biri haline gelmesine yardımcı oldu. Bu başarıyı korumak için ortaklarımız ile yakın bir çalışma içinde olmayı sürdürerek, PS4’ü oyun oynanabilecek en iyi yer haline getirmek için kararlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

PlayStation 4 satışları

  • Dünya çapındaki tüketicilere kümülatif olarak satılan PS4 sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 70.6 milyon adedi aştı.
  • Dünya çapında perakende mağazaları ve PlayStation Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS4 oyunlarının sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibariyle 617.8 milyon adedi aştı.
  • PS4’ün yakaladığı güçlü momentum sayesinde, dünya çapındaki tüketicilere yapılan toplam PS VR satışları, 3 Aralık 2017 itibariyle 2 milyon adedi aştı.
  • PS VR uyumlu 150 oyun piyasaya sürülürken dünya çapında perakende mağazaları ve PlayStation Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS VR uyumlu oyunların sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 12.2 milyonu aştı.

2018’de VR için 130’dan fazla oyun gelecek

Sony, yazılım cephesinde, PS4’ün portföyü aralarında God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) ve Monster Hunter: World’ün (Capcom) de bulunduğu bir dizi oyun ile genişlemeye devam edeceğini de duyurdu.

Şirket, halen aralarında VR deneyiminden yararlanan The Inpatient ve Bravo Team’in (SIE WWS) de bulunduğu, büyük bir heyecanla beklenen PS VR’a yönelik 130’u aşkın oyun ve video içeriği 2018 yılının sonuna kadar piyasaya sürecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın