PlayStation ve Spotify’dan ‘oyun havası’

Online müzik sektörünün en iddialı markalarından olma yolunda ilerleyen Spotify ve PlayStation müzik için işbirliği yaptı. İşbirliği kapsamında Spotify, PlayStation modelleri için özel bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama tahmin edildiği gibi online müzik çalıyor. Ancak işbirliği kapsamı bu kadar değil. Dikkatimizi en çok dikkat çeken özellik, PlayStation 3 ve PlayStation’da yer alan Spotif uygulaması oynanan oyuna göre şarkı çalıyor. Yani oyunseverler Spotify arşivi ile her oyuna ve duruma uygun müzik seçeneğine ulaşabilecekler. İster Paris’in çatılarından dalışa geçin, ister Nou Camp stadında Barselona’yla maç yapın. Şarkılar, oynadığınız oyuna göre şarkı değişecek.

Herkes için isteğe bağlı müzik, oyunseverler ‘Müziklerim’ sekmesinden en çok sevdikleri şarkıları seçecek. Her türlü mod ve ana uyacak çalma listesini bulmak için ise ‘Gözat’ sekmesini kullanabilecek. Ayrıca Spotify’ın oluşturduğu yeni oyun çalma listelerinden de faydalanabilirler. Uygulamada dikkat çeken bir diğer özellikle ise akıllı telefon veya tabletlerden müziği değiştirebilmek. Oyunu durdurulmadan kullanılabilen ‘Spotify Connect’ sayesinde oyunu yarıda kesmek zorunda kalmadan telefon ya da tablet kullanarak şarkılar arasında geçiş yapabilir veya müziğin sesini açabilirler.

‘Oyun sihiri geri dönüyor’

Spotify’ın Ürünlerden Sorumlu Başkanı Gustav Söderström: “Oyun oynarken, müziğin her zaman ayrı bir önemi vardır. Quake ve Counter-Strike gibi oyunları arka planda en sevdiğim müzikleri dinleyerek oynadığımı hatırlıyorum, bu şekilde oyun deneyimimi bambaşka bir seviyeye taşırdım. Müzikle birlikte oyun sihirini geri getiriyoruz ve bunu yaparken de büyük ekranda harika görünen, çok güzel tasarlanmış, kullanımı kolay bir deneyim sunuyoruz” dedi. Sony Network Entertainment Uluslararası Başkanı John Kodera ise “Dijital eğlencenin ilk akla gelen durağı olan Playstation’da dünyanın en etkili müzik servisini sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Dünyadaki milyonlarca kullanıcı artık PlayStation 4 ve PlayStation 3 konsollarından dijital müziğin keyfini çıkarabilecek. PlayStation Müzik, Spotify ile birlikte, oyuncuların PlayStation’dan beklediği en iyi eğlence deneyimini sunmak için gelişmesini sürdürecek” dedi.

PlayStation için geliştirilen Spotify uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak Spotify Premium üyesi olmanız gerekiyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın