PlayStation VR Türkiye’de satışa çıkıyor

Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR Türkiye satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi açıklandı. Sony’nin sanal gerçeklik sistemi PlayStation VR (PS VR), 24 Ocak’ta, 1699 TL’lik tavsiye edilen fiyatıyla satışa sunulacak.

Sony Center, TeknoSA, Vatan Bilgisayar, MediaMarkt, OverGame ve D&R mağazalarında satılacak olan platform ile birlikte sanal gerçekliği (VR) oyuncularla buluşturacak birçok oyun da raflarda yerini alacak. Aynı tarihte satışına başlanacak PS VR oyunlarının tavsiye edilen satış fiyatları ise 79 TL ile 229 TL arasında değişiyor.

Oyun severler, PlayStation‘ın Move Hareket Kontrol Cihazı, Dualshock 4 Kablosuz Kontrol Cihazı ve yakında gelecek olan PS VR Aim Controller gibi aksesuarları kullanarak sanal ortamlarda keşfe çıkabiliyor.

VR destekli oyunlar

PlayStation VR ile aynı mağazalarda satışa sunulacak PS VR uyumlu oyunlardan Until Dawn: Rush Of Blood, Hustle Kings VR ve Super Stardust Ultra VR 79 TL, VR Worlds ve Driveclub VR 149 TL, Battlezone, Eve Valkyrie, Robinson: The Journey ve RIGS ise 229 TL tavsiye edilen satış fiyatlarıyla oyun severlerle buluşacak.

PlayStation 4 (PS4) sistemi için oyun deneyimini bir üst düzeye taşıyan PS VR, oyuncuların oyunun sanal dünyasının içinde fiziksel olarak var olduklarını hissetmesini sağlıyor. PS VR, 360 derece baş takibi, geniş görüş alanı, yüksek yenileme oranları ve SIE’nin kendi çift kulaklı 3D ses teknolojisi gibi en son teknolojilerden yararlanıyor.

PlayStation VR’ın tüm teknik özelliklerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın