35 ülkeye ulaşan Pokemon GO çöktü

Haftasonu 26 yeni ülkede daha uygulama mağazalarında yerini alan fenomen oyun Pokemon GO çöktü. Dünya genelinde toplam 35 ülkeye ulaşan Pokemon GO’nun yayıncısı tarafından yapılan açıklamada, oyunun sunucularının çöktüğü doğrulandı. Haftasonunda yaşanan erişim sıkıntısının giderildiğini duyuran Pokemon GO, sorunun neden kaynaklandığı ile ilgili ise ayrıntı vermedi.

PoodleCorp ve OurMine adlı iki farklı hacker grubu, yaptıkları ayrı ayrı açıklamalarla, Pokemon GO’ya DDoS saldırısı düzenlediklerini duyurdu. Hacker grupları, oyuna yönelik yeni saldırılar da yapacaklarını açıkladı.

Türkiye’de henüz yayınlanmadı

İlk olarak 7 Temmuz’da Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de uygulama mağazalarında yerini alan Pokemon GO, 13 Temmuz’da Almanya, 14 Temmuz’da İngiltere ve 15 Temmuz’da İtalya, İspanya ve Portekiz’de resmi olarak kullanıma sunuldu.

pokemon-go-down16 Temmuz’da 26 yeni ülkede (Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan,  Macaristan, İzlanda, İrlanda, Grönland, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre) daha oyun severlerin karşısına çıkan oyun en son 17 Temmuz’da Kanada’da App Store ve Google Play’de yerini aldı. Böylece Pokemon GO’nun ulaştığı ülke sayısı 35’e yükseldi.

Pokemon GO oyununun yayınlandığı ülkelerle ilgili resmi güncelleme duyurularını buradan, takip edebilirsiniz. Henüz Türkiye’deki uygulama mağazalarında resmi olarak yerini almayan Pokemon GO Türkiye’deki oyun severler için yayınlandığında anlık bildirim almak istiyorsanız, burayı tıklayabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. pelin

    arkadaslar resmi sürümün bir an önce ülkemize gelmesi ve resmi sürümün nimetlerinden faydalanmak için niantic lab ve pokemon apps ye twitterdan yazalım ve de facebook tan işleri hızlandıralım biraz yoksa sona kalacaz

Bir Cevap Yazın