Pokemon GO para bastı, 90 günde 600 milyon dolar gelir!

Akıllı telefonlar için geliştirilen Pokemon GO oyunu, her ne kadar geçen yaz aylarındaki kadar çok konuşulmasa da, gelir büyümesinde en hızlı oyun ünvanını sessiz sedasız ele geçirdi. Temmuz 2016’da çıkan Pokemon GO geliri 2016 yılının Eylül ayı sonunda 600 milyon dolara ulaştı. 

Küresel ölçekte mobil uygulama istatistiklerini tutan App Annie’nin açıkladığı son istatistikler, sanal gerçeklik oyunu Pokemon GO’nun gelirlerinin ne kadar hızlı büyüdüğünü de ortaya koydu.

Buna göre Niantic Labs’ın geliştirdiği ve Nintendo’nun iştiraki The Pokemon Company’nin yayınladığı oyunun 600 milyon dolarlık gelir eşiğine ulaşması için 90 gün yetti.

app-annie-pokemon-go

Bu hızlı gelir büyümesi ile Pokemon GO, Candy Crush Saga, Puzzle & Dragons ve Clash of Clans gibi en popüler mobil oyunları açık ara geride bıraktı. 600 milyon dolarlık gelire Candy Crush Saga 200’den fazla günde, Puzzle & Dragons 400’den fazla günde ve Clash of Clans ise 500’den fazla günde ulaşmıştı.  

Şu ana kadar 124 ülkede iOS ve Android için yayınlanan Pokemon GO’nun ise 600 milyon dolarlık gelire ulaşması sadede 90 günü aldı.

En çok zaman harcanan oyun

app-annie-4-pokemon-goOyun, sadece gelirleri ile değil, kullanıcıların oyunda geçirdiği süre ile de ulaşılması zor bir rekora imza atmış durumda. App Annie’nin verilerine göre Pokemon GO, ABD’de kullanıcıların en çok zaman harcadığı ilk 20 oyun arasında açık ara birinci sırada yer alıyor.

Hatta bu en çok süre oynanan ilk 20 oyunda toplam geçirilen sürenin yüzde 45’i tek başına Pokemon GO oynayanlara ait.

Şu ana kadar 124 ülkede kullanıcıların karşısına çıkan Pokemon GO’nun Türkiye’de hala resmi uygulama mağazalarında yerini almadığını da belirtelim!


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın