Pokemon GO oynayana limitsiz internet paketi

Pokemon GO çılgınlığı ile artan internet kullanımı, mobil operatörleri de harekete geçirdi. ABD’li operatör T-Mobile, Pokemon GO oynayan abonelerine sınırsız internet kotası vereceğini duyurdu19 Temmuz’da başlayacak ve 9 Ağustos’a kadar sürecek olan kampanya kapsamında, yıllık kontrat yapan abonelere, internet kotasını tüketmeyen Pokemon GO internet  paketi 1 yıllığına ücretsiz sunulacak.

T-Mobile ayrıca Pokemon GO paketi ile birlikte uygulama için satın almalarda kullanılabilecek 100 dolar değerinde PokeCoin‘i abonelerine sunacak. Ayrıca Pokemon avına çıkan oyun severler için taksi çağırma uygulaması Lyft’de kullanabilecekleri 15 dolarlık yolculuk ile serinletici bir içecek de hediye edilecek.

Kendisi de kısa sürede Pokemon GO bağımlısı olan T-Mobile’ın CEO’su John Legere, kampanyayı, Twitter hesabından “Hepsini yakalamaya hazır mısınız? T-Mobile, Pokemon GO için size limitsiz internet paketi veriyor!” sözleriyle duyurdu.

Pokemon GO ne kadar internet harcıyor?

t-mobile-pokemon-goSürekli internet bağlantısı gerektiren Pokemon GO’nun bir saatte ortalama 5 MB ile 10 MB arasında data tükettiği göz önüne alındığında, günde ortalama 1 saat bu oyunu oynayanlar için Pokemon GO mobil internet paketinden ayda 150 MB ile 300 MB arasında bir veri tüketiyor.

Kullanıcıların sadece Wi-Fi üzerinden oynaması durumunda bu tüketimi düşürmek mümkün. Ancak oyun severlerin sokak sokak gezdiği dikkate alındığında, sadece ücretsiz Wi-Fi bağlantısı üzerinden Pokemon GO oynamak da hayli zor. Dolayısıyla, T-Mobile’ın bu kampanyasını, diğer operatörlerin de takip etmesi kuvvetle muhtemel.

Hatta Türkiye’deki kullanıcılar şimdiden Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dan da benzer Pokemon GO internet paketi talep etmeye başlamış durumda. Oyunun Türkiye için de resmi uygulama mağazalarında yerini almasını bekleyen Türkiye’deki operatörlerden de çok yakında Pokemon GO internet paketleri görebiliriz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın