Twitter’da Pokemon GO fırtınası: Toplam 4.7 milyon tweet atıldı

Hem Türkiye hem de dünyanın birçok kentinde Pokemon GO çılgınlığı yaşanıyor. Akıllı telefonlardan oynanan ve oyuncularına gerçek dünya üzerinde cihazları ile Pokemon‘ları yakalama imkanı tanıyan Pokemon GO, sosyal medyaya da fazlasıyla yansıdı. Pokemon GO Twitter fırtınası ise dakikada 1400 tweet’i aşmış durumda.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre dünya çapında Pokemon GO ile ilgili olarak toplam 4.7 milyon tweet atıldı. @TwitterData üzerinde paylaşılan ve 4 Temmuz – 11 Temmuz tarihleri arasında elde edilen verilere göre, 4 Temmuz’da dakikada 3 tweet atılırken dün dakikada yaklaşık olarak 1400 tweet paylaşıldı. Pokemon GO ile ilgili tweet haritasını buradan takip edebilirsiniz.

Türkiye, Twitter’da neler paylaşıyor?

Henüz resmi uygulaması sadece 3 ülkede (Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD) çıkmasına karşın, Türkiye’de de fenomen haline gelen Pokemon GO,  Twitter üzerinde en çok konuşulan başlıklar arasına girmeyi de başardı. Twitter’ın Türkiye biriminden yapılan açıklamada, Pokemon GO hakkında en çok dikkat çeken eğlenceli paylaşımlar, şu şekilde sıralandı:

Capture.JPG

Capture.JPG

Capture.JPG

Capture.JPG


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın