1.4 milyar dolar ikramiyeli Powerball’da online sitelere dikkat!

ABD’nin en popüler loto oyunlarından Powerball‘da büyük ikramiye 1.4 milyar doları da geçerek, tarihi rekorunu kırdı. 13 Ocak Çarşamba günü çekilecek olan ABD’nin yanısıra dünya tarihindeki en yüksek şans oyunu ikramiyesini kazanmak için 6 farklı numarayı sırasıyla bilmek gerekiyor.

powerball-ikramiyeKolon başına 2 dolar karşılığında oynanan Powerball’un, Türkiye’deki 1-54 arasındaki sayılardan oluşan Süper Loto ve 1-49 arasındaki sayılardan oluşan Sayısal Loto’dan farkı, 5+1 kuralının geçerli olması ve rakamların 1-69 arasından seçilmesi.

Online olarak oynanamayan (belirli sınırlamalar dahilinde sadece ABD vatandaşları için bulundukları eyalet kapsamında online seçenek mevcut, ayrıntılar burada) lotoya katılmak için ABD vatandaşı olmak veya ABD’de ikamet etmek gerekmiyor.

Türkler de katılabiliyor ama üçte biri vergi 

powerball-oyna

Diğer bir deyişle, ABD’ye iş veya turistik amaçlı seyahat edenler de Powerball lotusu oynayabiliyor. Lotoya katılmak için tek şart, ABD’de bulunmak.  Yani ABD’de bulunan bir yakınınız aracılığıyla da Powerball’a katılmak mümkün. Tabi büyük ikramiye çıkarsa, milyar dolarınıza ulaşmak, ABD’deki yakınınızın dürüstlüğüne kalmış!

Kazanılan ikramiyenin yüzde 25’i vergiye gidiyor. Ancak bu oran da Powerball’un oynandığı eyalete ve ABD vatandaşı olup olmamanıza göre değişebiliyor. ABD’deki şans oyunlarında ülkede oturma izni olmayanlar için vergi oranı yüzde 35’e kadar çıkabiliyor.

Online site ve e-postalara itibar etmeyin!

Powerball, online olarak oynanamadığı için, internet üzerinden bu lotoya katılmak mümkün değil. Dolayısıyla, bugünlerde sık rastlayabileceğiniz, “Online Powerball oyna” başlıklı internet sitelerine ve “E-posta ile Powerball kuponu” satanlara itibar etmeyin.

Bu siteler ya 1.4 milyar dolarlık ikramiye ile ilgilisi olmayan sadece eğlence amaçlı ya da sizin kart bilgileriniz çalmaya yönelik dolandırıcılık amaçlı siteler. Dolayısıyla 1.4 milyar dolarlık bu hayale ortak olmak isteyenlerin yapması gereken ABD’deki yetkili bir piyango bayisine gidip, loto kuponu satın almak veya güvenebileceği bir kişiye aldırmak.

lotteryhub-uygulama

Powerball’u takip etmek için en çok kullanılan akıllı uygulama ise LotteryHUB. iOS ve Android versiyonları olan uygulama ile çekilişleri canlı olarak izleme, kuponlarını taratma, anlık ikramiye bildirimi ve Powerball ile ilgili tüm istatistik ve haberler gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor. LotteryHUB’ın desteklediği 19 dil arasında Türkçe’nin de yer aldığını belirtelim.

LotteryHUB’i indirmek için tıklayın…

iOS

Android


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın