TeknoSA Preo P2 video inceleme [TeknoYO! TV]

Teknoloji zinciri TeknoSA’nın kendi markasıyla çıkardığı 2. akıllı telefon olan Preo P2’nin kutusunu açıyoruz.  TeknoSA’nın ilk akıllı telefonu olan Preo P1’in ardından gelen yeni telefonu Preo P2’de 5.5 inçlik HD AMOLED ekran, 13 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera bulunuyor. 2 GB RAM, 16 GB dahili hafızayla gelen Preo P2 nin hafızasını 64 GB’a kadar yükseltmek mümkün. 1.83 GHz sekiz çekirdek işlemci yer alan Preo P2, 3150 mAh’lik pile sahip.

Tasarımıyla trendleri yakalayan Preo P2’nin batarya kullanım süresi açısından ortalamanın üzerine çıktığını söyleyebiliriz. Preo P2’nin oyun performansını Asfalt 8 ve Frontline 2 ile test ettik. Uzun süreli oyunlarımızda bir takılma yaşamadık. Sayfa geçişleri, aplikasyon açılış ve kapanışlarıyla hızlı bir telefon olarak değerlendirebileceğimiz Preo P2, elinizden kaymayı engelleyen pürüzlü bir plastik arka kapağa metal gövdeye sahip.

899 TL’lik fiyatla satışa çıktı

Fiyat performans dengesi açısından uygun fiyatlı telefon pazarında yerini alan cihazın kutusunun içinde hızlı şarj adaptörü, USB Type C bağlantı kablosu, kulak içi kulaklık, silikon bazlı kılıf, ekran cam filmi ve ekranı silmeniz için bez bulunuyor.

1 Nisan 2016’da hayatımıza girecek olan 4.5G desteği de bulunan Preo P2’nin satış fiyatı ise 899 TL. Preo P2 ile birlikte, TeknoSA’nın Pwatch‘un ardından gelen ve 159 TL’ye satılan yeni akıllı saati Pwatch 2 de satın alındığında, akıllı saatin 99 TL’ye geldiğinin de belirtelim.

Bilgitivi ile birlikte TeknoYO! TV için hazırladığımız Preo 2 inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Preo P2 inceleme videosu


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın