Fotoğraflarınızı sanat eserine çeviren Prisma Android için çıktı

Akıllı telefon kullanıcılarının çektikleri fotoğraflara sunduğu filtrelerle sanatsal görünüm kazandıran fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma Android için de yayınlandı. Geçen ay yayınlandığı iOS işletim sisteminde kısa sürede en çok indirilen uygulamalar arasına giren Prisma, Android cihaz kullanıcıları için Google Play’de yerini aldı.

prisma-androidPrisma Labs tarafından geliştirilen uygulama, sunduğu 30’dan fazla filtre ile kullanıcıların çektiği fotoğrafları, Picasso, Munk, Levitan ve Van Gogh gibi ünlü ressamların tarzlarına uygun bir şekilde düzenliyor. Modern sanat filtreleri, çarpıcı fotoğraf efektleri ve “hızlı paylaş” Prisma ile kullanıcılara sunulan başıca özellikler arasında yer alıyor.

Uygulama üzerinden fotoğraf çekme imkanı da sunan Prisma’nın sanatsal filtreleri ile düzenlenen fotoğraflar, doğrudan Instagram ve Facebook üzerinden paylaşılabiliyor. iOS platformunda iOS 8.0 ve üstü işletim sistemli iPhone, iPad ve iPod touch cihazlar ile çalışan Prisma, Android’te ise Android 4.1 Jelly Bean ve üstü sürümlerle uyumlu.

Facebook satın alabilir

iOS platformunda Türkiye’de en çok indirilen 2. ve fotoğrafçılık kategorisinde ise en çok indirilen 1. uygulama konumunda bulunan Prisma’nın hem dünyada hem de Türkiye’de Android platformunda da kısa sürede listenin en üst sıralarına yükselmesi bekleniyor.

Alexey MoiseenkovKariyerinde Yandex ve Mail.ru geçmişi olan Rus bilgisayar mühendisi Alexey Moiseenkov tarafından Haziran 2016’da San Francisco merkezli olarak kurulan Prisma Labs’in Facebook tarafından satın alınmasının da gündemde olduğunu belirtelim.

Şirket ayrıca Prisma’nın video ve sanal gerçeklik (VR) teknolojisini destekleyen versiyonu üzerinde de çalışıyor. Ücretsiz olarak sunulan Prisma uygulamasını indirmek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Android 

iOS 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın