Doğuş Grubu’nun puhutv’si 6.5 milyon ziyaretçiye ulaştı

Doğuş Grubu bünyesindeki Doğuş Digital tarafından hayata geçirilen online televizyon platformu puhutv, 2 ayda 6.5 milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaştı. Platformun merakla beklenen ve Vodafone sponsorluğunda hayata geçirilen ilk orijinal içeriği “Fi” dizisi öncesinde orjinal içerikler için de puhutv ücretli olmayacağını taahhüt etmişti.

puhutv’nin son paylaştığı verilere göre son 2 ayda gelen tüm ziyaretler sonucunda platformda 12 milyon saat video izlendi ve bu izlemelerin yüzde 40’ı mobil cihazlardan gerçekleşti.

Dizi veya filmler gibi, üyeliği de ücretsiz olan puhutv’ye üye olanlara, izlenen içeriği kullanılan bütün cihazlarda kalınan yerden takip edebilme ve kullanıcının sevdiği içerikleri hatırlayıp kendi tercihlerine göre içerik sunmak gibi kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunuluyor.

Geçen yılın sonunda başladığı test yayınlarının ardından, bu yılın başında kullanıma açılan  puhutv, “izleyicisini tanıyan televizyon” sloganıyla, yüksek görüntü kalitesine sahip, popüler ve güncel içerikler sunmayı hedefliyor.

10 bin saatlik lisanslı içerik

puhutv COO’su Heni Hazbay, puhutv’nin, geleneksel televizyona alternatif değil değişen izleme alışkanlıklarına yönelik, tamamlayıcı bir mecra olduğunu söylüyor.  

Verilen bilgiye göre platformda, güncel prime time dizileri, günümüz Türk Sineması’nın popüler filmleri, unutulmaz Yeşilçam klasiklerinin yanısıra yakın zamanda çocuklara yönelik çizgi filmler de yüksek görüntü kalitesi ve tek parça olarak izlenebilecek. Şirketten yapılan açıklamaya göre şu anda puhutv’de toplam 10 bin saatten fazla lisanslı içerik bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın